Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Alytaus rajono piliakalniai Zyplių dvaro pastate

Rugpjūčio 8 dienos pavakarę Šakių rajone, Zyplių dvare esančiame Zanavykų muziejuje buvo pristatyta Alytaus kraštotyros Alytaus rajono piliakalniai_paroda 2muziejininkų rengta paroda „Mūsų protėvių dvasia“. Piliakalnių maketai ir informaciniai stendai puikiai derėjo su naujose dvaro vežiminės patalpose atidaryto muziejaus interjeru.

                      Paroda skirta susipažinti su piliakalniais, esančiais Alytaus rajone ir mieste, atkreipti dėmesį į jų kultūrinį unikalumą, priminti piliakalnių priežiūros, išsaugojimo bei informacijos apie juos sklaidos būtinybę.

                      Pristatant parodą buvo pabandyta atkurti piliakalnių laikus menančią aplinką. Alytaus muziejininkai, apsirėdę improvizuotu baltišku apdaru, susirinkusiems parodos lankytojams papasakojo apie tai, kaip užgimė idėja sukurti piliakalniams skirtą parodą, kiek laiko truko parodos rengimas ir kokius nuotykius bei įspūdžius patyrė keliaudami po rajono piliakalnius. Tradiciškai baigiamasis parodos akcentas tapo, muziejininkų vadinamas „Medinio kaušo“ ritualas. Kurio metu sklidinas, baltiška simbolika raižytas kaušas, siunčiamas per lankytojų rankas, taip perduodant bent dalelę to kas buvo patirta ir išgyventa kuriant parodą.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...