Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytaus rajono vicemeru išrinktas Aurimas Truncė

Šiandien, gegužės 11 d. Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje vicemeru išrinktas Aurimas Truncė. Iš 22 tarybos posėdyje dalyvavusiu tarybos nariu už jo kandidatūra balsavo 21 tarybos narys, vienas nebalsavo. A.Truncės kandidatūrą pristatė rajono merė Rasa Vitkauskienė, pažymėjusi jo administracinę ir politinę patirtį dirbant vicemeru ir administracijos direktoriumi. Už Aurimo Truncės kandidatūrą pasisakė ir buvęs meras A.Vrubliauskas.

Merė R. Vitkauskienė pristatydama kandidatą į vicemerus A. Truncę pabrėžė jo politinę, administracinę patirtį ir atsakomybę bei teigė juo pasitikinti ir matanti savo komandoje.

„Patirtis, politinė branda ir atsakomybė – tai žodžiai apibūdinantys šį asmenį. Alytaus rajonas ir jo problemos Aurimui Truncei yra puikiai žinomos. Jis yra čia gimęs, augęs, puikiai žino kiekvieną ir visus. Matau šį žmogų savo komandoje, juo pasitikiu ir neabejoju, kad Aurimas Truncė ženkliai prisidės prie mūsų Alytaus rajono infrastruktūros gerinimo ir gražinimo“, – kalbėjo merė R. Vitkauskienė pristatydama vicemero kandidatūrą. Ji pažymėjo, kad A. Truncė turi politinės ir viešojo administravimo patirties, 2002–2007 m. jis buvo rajono savivaldybės mero pavaduotoju, 2007–2011 m. savivaldybės administracijos direktoriumi, nuo 2002-ųjų yra renkamas Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariu.  

A. Truncė gimė Alytaus rajone, yra 52-ejų metų, Lietuvos veterinarijos akademijoje yra įgijęs veterinarijos gydytojo specialybę, į savivaldybės tarybą išrinktas šeštą kadenciją. Prisistatydamas tarybai, jis padėkojo rajono gyventojams už palaikymą ir išreikštą pasitikėjimą, kuris jį įpareigoja tinkamai atstovauti Alytaus rajono bendruomenei. „Stengsiuosi pateisinti merės, tarybos lūkesčius, dirbti kartu, tartis mūsų žmonių rajono gerovei. Spręsime, manau, kartu problemas, tikrai esu pasiruošęs. Dirbau ir mero pavaduotoju vieną kadenciją, dvi kadencijas – administracijos direktoriumi. Taip, kad šis darbas nėra man svetimas, gerai pažįstamas. Stengsiuosi savo pareigas eiti atsakingai ir sąžiningai“, – kalbėjo posėdyje A. Truncė. 

Jo kandidatūrą palaikė ir buvęs rajono meras Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovas Algirdas Vrubliauskas. „Man teko nemažai metų dirbti kartu vienoje komandoje ir galiu pasakyti tik gerus žodžius. Organizuotas, įsigilina, geba dirbti komandoje ir tikrai bus didelė parama, man atrodo, merei ir tarybai. Tiesiog linkiu sėkmės jums, Aurimai, nelengvam kely. Šiek tiek pailsėjote, dabar reikės labiau patriūst rajono žmonių labui“, – kalbėjo savivaldybės tarybos narys A. Vrubliauskas. Jis priminė, kad per 20 metų ir su mere, ir su A. Trunce nemažai laiko teko dirbti kartu, todėl pažįsta ir palaikys siūlomą vicemero kandidatūrą.   

Taryba vienbalsiai pritarė merės siūlomai vicemero kandidatūrai. A. Truncė prisipažino, kad  tokio palaikymo nesitikėjo.  „Šis palaikymas dar daugiau įpareigojo ir prieš jus, kaip tarybos narius, ir prieš rajono bendruomenę. Ačiū jums ir Alytaus rajono bendruomenei“, – dėkojo vicemeru patvirtintas A. Truncė.

Kokias sritis kuruos vicemeras kol kas nenuspęsta. Svarstoma dėl komunalinių darbų, priešgaisrinė apsaugos, žemės ūkio sričių. Vicemero pareigas jis pradės, kai bus priimtas Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas dėl savivaldybės tarybos nario mandato panaikinimo. Pagal valstybės tarnybos įstatymą numatyta, kad vicemerų  pareiginių algų koeficientai– 15,6. Vietoj jo savivaldybės taryboje turėtų dirbti pagal sąrašą išrinkta Deimantė Jurčiukonytė.

Sudaryti penki komitetai

Alytaus rajono savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui sudaryti savivaldybės tarybos komitetai ir patvirtinta jų sudėtis.  Kiekviename komitete dirbs po penkis tarybos narius, kurie paskyrė pirmininkus ir pavaduotojus. Ekonomikos ir biudžeto komitete dirbs pirmininkas Česlovas Mulma, pavaduotojas Lukas Grigaravičius, Raimundas Markauskas, Algirdas Vrubliauskas, Danielius Jakubavičius. Kaimo plėtros ir investicijų komitete dirbs pirmininkas Algis Žėkas, pavaduotojas Povilas Dzenkus, Virgilijus Pranskevičius, Gediminas Krasauskas, Mindaugas Aldonis,  Komunalinio ūkio plėtros ir aplinkos apsaugos komitete – pirmininkas Justas Truncė, pavaduotojas Marius Mickevičius, Stasys Supranavičius, Gintarė Jociunskaitė, Gintaras Chščenavičius, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete – pirmininkas Aloyzas Jaciunskas, pavaduotojas Šarūnas Bernatavičius, Aurimas Truncė, Jūratė Overaitytė-Jakubavičienė, Živilė Patinskaitė, Švietimo, kultūros ir sporto komitete  – pirmininkė Vitalija Vitkauskienė, pavaduotojas Rimas Marčiulynas, Petras Valiūnas, Kęstutis Patinskas, Dalia Kitavičienė.

Skirtas tarybos narys, laikinai einantis Alytaus rajono savivaldybės mero pareigas

Savivaldybės taryba skyrė tarybos narį Justą Truncę, laikinai eiti Alytaus rajono savivaldybės mero pareigas ir vykdyti mero įgaliojimus, kai merė negalės eiti pareigų. Kai J. Truncė negalės eiti šių pareigų, pareigas eis Vitalija Vitkauskienė.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...