Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Alytaus regiono gyventojus kvies pažinti Japoniją ir rytų kultūrą

Bendruomeniškumą ir atsakingą veiklą puoselėjantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išrinko ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus. Alytuje veikianti viešoji įstaiga „Bonsai studija“ ir dar 7 bendruomenės savo sumanytiems projektams įgyvendinti pasidalino net 70 000 eurų dydžio „Maximos“ įsteigtą paramos fondą.

„Maxima“ nuotr.

„Jau ketvirtus metus besitęsianti programa „Mes – bendruomenė“ dar kartą parodė, kiek mūsų šalyje daug puikių, kūrybingų, iniciatyvių ir pilietiškų žmonių. Tikime, kad konkursą laimėjusios iniciatyvos ne tik praturtins bendruomenių aplinką, bet ir prisidės prie skirtingų Lietuvos kartų tarpusavio ryšio stiprinimo“, –  sako Kristina Meidė, prekybos tinklo generalinė direktorė.

„Bonsai studijos“ atstovai programos „Mes – bendruomenė“ konkursui pateikė projektą „Kultūra suvienijanti kartas!“. Finansavimą projekto autoriai ketina panaudoti organizuodami įvairius edukacinius užsiėmimus – paskaitas apie Japoniją ir rytų kultūrą, arbatos gėrimo ceremonijos pristatymus ir nykštukinių medžių (bonsų) formavimo dirbtuves.

„Bonsai studija“ nuo savo veiklos pradžios jau suorganizavo 10 tarptautinių bonsų ir akmenų komponavimo meno (suiseki) parodų, 5 Japonijos menų festivalius, išleido knygą apie Japoniškus sodus bei surengė apie 100 įvairų paskaitų apie bonsų meną. Pasak studijos vadovo Kęstučio Ptakausko, laimėtas finansavimas suteiks galimybę ir toliau sėkmingai plėtoti studijos veiklą.

„Japonijos bei rytų kultūra yra labai turtinga savo filosofija, menais ir tradicijomis. Rengdami paskaitas bei seminarus, kviesdami bonsų meistrus iš įvairių pasaulio bei Europos šalių, organizuodami parodas bei susitikimus, mes siekiame pasidalinti turimomis žiniomis bei patirtimi su kuo daugiau žmonių – ir gyvenančių aplinkui, ir atvykstančių iš svetur.

Pasak „Bonsai studijos“ atstovo, tokios programos kaip „Mes – bendruomenė“ gali padėti  suvienyti ne tik Lietuvos miestuose veikiančias bendruomenes, bet ir skirtingas jose gyvenančiųjų kartas bei įgyvendinti bendras svajones. Studija siekia ne tik priartinti Japonijos kultūrą prie bendruomenės narių, bet ir prisidėti prie dialogo tarp skirtingų Alytaus mieste gyvenančių kartų užmezgimo, jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių užimtumo didinimo.

Šiais metais konkursui, kuriame laukta idėjų, skatinančių skirtingų kartų bendravimą, bendruomenės pateikė 40 projektų. Bendruomenių iniciatyvas vertino iš psichologijos, šiuolaikinio meno, aplinkotvarkos ekspertų suburta komisija, taip pat atlikėjas ir visuomenininkas Jurgis Didžiulis. Šiais metais pirmą kartą surengtame atvirame balsavime internetu bendruomenių projektai sulaukė per 56 000 palaikymo balsų. Į paskutinį konkurso etapą atrinktų iniciatyvų autoriai savo bendruomenių projektus pristatė komisijai, kurioje dirbo 5 „Maximos“ tinklo atstovai ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

„Maxima“ nuotr.
„Maxima“ nuotr.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...