Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytaus vyriausiuoju policijos komisariatu pasitiki net 85 proc. gyventojų

Per praėjusius metus Alytaus apskrities policijos prižiūrimoje teritorijoje užregistruotos 1 893 nusikalstamos veikos, tai 7 proc. daugiau nei 2021 m. Ištirta 71,6 proc. nusikaltimų. Pasak pareigūnų, dažniausiai pasitaikantys pažeidimai buvo fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas – 445 atvejai, transporto priemonių vairavimas, esant neblaiviam – 375 atvejai , vagystės – 304 atvejai ir sukčiavimas – 121 atvejis. FM99 studijoje pasakojo Alvydas Jurgelevičius, Alytaus apskrities vyr. policijos komisariato viršininkas ir Kristina Janulevičienė – Komunikacijos poskyrio vadovė.

Kristina Janulevičienė ir Alvydas Jurgelevičius

Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų tyrimas, kova su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, šešėline ekonomika, neteisėtu praturtėjimu – tai pagrindiniai kriminalinės policijos uždaviniai. 2022 m. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje užregistruotas 71 sunkus ir labai sunkus nusikaltimas. Ištirta – 93 proc. šių nusikaltimų. Šiemet Alytaus policija taip pat žada aktyviai veikti tiriant įvairius nusikaltimus ir vykdant jų prevenciją. Tinkamas administracinės teisenos vykdymas, eismo įvykių ir Kelių eismo taisyklių pažeidimų tyrimas, naujų darbuotojų pritraukimas bei esamų išlaikymas, glaudus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais, tinkama ir aiški vidinė bei išorinė komunikacija.

Alytus išsiskiria nusikalstamos veikos elektroninėje erdvėje skaičiais. Lyginant su kitais nusikaltimais, minėtų veiklų augimas visoje šalyje yra praktiškai padvigubėjęs, todėl šiais metais vienas iš policijos prioritetų yra pareigūnų mokymas, kaip tirti būtent šios srities nusikalstamas veikas.

Lietuvoje policija praėjusiais metais užregistravo 45,7 tūkst. nusikalstamų veikų – maždaug 3,2 tūkst. daugiau nei užpernai ir panašiai tiek, kiek buvo prieš koronaviruso pandemiją. Iš viso per praėjusius metus ištirta beveik 29 tūkst. nusikalstamų veikų. Tuo metu vagysčių skaičius, lyginant su 2021 metais, ūgtelėjo: užregistruota 10,4 tūkst. atvejų – 1,9 tūkst. daugiau nei užpernai. „Apie 30 proc. vagysčių yra ištiriama, manyčiau, kad tai vienas iš geriausių rodiklių Europos Sąjungoje“, – sakė policijos vadovas Renatas Požėla. Praėjusiais metais užregistruota 1114 viešosios tvarkos pažeidimų – mažiausiai per dešimtmetį. Pernai nustatyta ir mažiausiai žūčių keliuose atvejų, nužudymų – atitinkamai 120 ir 75. Daugiausiai nusikaltimų pernai buvo susiję su vagystėmis, smurtu artimojoje aplinkoje ir vairavimu neblaiviems.

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...