Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

Artėjant rinkimams Alytaus politikai susirūpino miesto įvaizdžiu (atnaujinta)

Artėjant rinkimams politikai suskubo rūpintis Alytaus miesto įvaizdžiu. Nuspręsta kreiptis į visuomenę dėl projektų, kurie kelerius metus taip ir nesulaukė didesnio miesto vadovų dėmesio – tai Rotušės aikštėje jau trejus metus nebeveikiantis laikrodis ir miesto vartai įvažiuojant į Alytų.

 

Mieto vartai bus „greitu metu“Alytiškiai kviečiami teikti pasiūlymus dėl naujo savivaldybės pastato bokšto laikrodžio ir naujųjų miesto vartųFM99 (2)

Alytaus miesto vartų projektai pasirodo prisiminti tik po kelerių metų dūlėjimo stalčiuje. „Dėl vizualizacijos buvo pakankamai seniai organizuoti konkursai ir jos parengtos, bet atidėtos. Šiuo metu gimė mintis jas vėl paviešinti, dar kartą apsvarstyti visuomenėje“, – sako Alytaus miesto savivaldybės Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjas, vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas. Anot jo, jau treji metai projekto vizualizacijos guli stalčiuose, nes nebuvo apsispręsta dėl jų tinkamumo. Dabar (po kelerių metų) pradėta dėl to tartis su miesto bendruomene.

Anot pašnekovo, miesto vartai susideda iš kelių elementų – iš Alytaus simbolio bei iš prieigų: aikštelių, suoliukų. Norint juos įrengti, kyla žemės nuosavybės bei kiti klausimai.
„Tačiau manom, kad bent simbolį turėtumėm greitu metu įrengti“. Paklaustas, kada įvyks „greitu metu“ ir atvykstantys į miestą jau galės grožėtis naujai įrengtu miesto herbu, M. Matažinskas sakė: „galbūt šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje.“ Planuojama atnaujinti miesto vartus 4 įvažiavimuose į Alytų – Naujojoje, A. Juozapavičiaus, Ulonų gatvėse ir Seirijų – Simno sankryžoje.

Laikrodis bus, gal net šią vasarąOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dėl jau kurį laiką miesto rotušės bokšte neveikiančio laikrodžio vyriausiasis architektas sako, kad svarstoma nebūtinai apie senojo laikrodžio remontą, galbūt pavyks sugalvoti, ką nors visai naujo: „gal ciferblatinį laikrodį ant bokšto pakabinti, laukiam pasiūlymų. Tuomet visos nuomonės bus apibendrintos ir sprendžiama, kuriuo keliu eiti.“

Pašnekovo teigimu, per vasarį visi pasiūlymai bus apibendrinti, o kovą sprendžiama, ką konkrečiai daryti. Anot jo, šio projekto įgyvendinimas yra paprastesnis (lyginant su miesto vartų), žinoma, atsižvelgiant į tai, kokia idėja, naujas laikrodis Rotušės bokšte galėtų būti pradedamas įrengti jau gal net šią vasarą, tačiau nei kiek, nei iš kur būtų skiriamas finansavimas šiam projektui, M. Matažinskas pasakyti negalėjo.

Taigi iki vasario 10 d. miestelėnai gali teikti pasiūlymus savivaldybei. M. Matažinskas sako, kad susidomėjimas iš gyventojų jaučiamas. Jau yra gauta keletas pasiūlymų dėl abiejų projektų.

Beje, kaip minėjo pašnekovas, visi pasiūlymai bus apsvarstyti per vasarį. O kovą darbą pradės naujai išrinkta miesto taryba ir meras, kuriems ir reikės nuspręsti, kaip ir už kokius pinigus šiuos projektus įgyvendinti.

*********************

Alytaus miesto savivaldybės pranešimas

Alytaus miesto savivaldybės pastato bokšte ketinama įrengti naują laikrodį. Daugelį metų čia veikęs elektroninis laikrodis prieš trejus metus nepataisomai sugedo. 2013 m. didžiųjų metų švenčių proga iš Rotušės bokšto tam tikromis valandomis sklido varpų garsai, tačiau bokšto laikrodžio įrengimas, kuris būtų atsiėjęs apie 300–400 tūkst. litų, tuo laiku dėl lėšų stygiaus buvo neįmanomas. Alytiškiai kviečiami teikti savo pasiūlymus ir idėjas dėl laikrodžio formos, jo skambėjimo būdo, kitų funkcijų.

Miestelėnai taip pat kviečiami teikti pastabas ir pasiūlymus dėl naujųjų miesto vartų. Jau yra parengta naujų Alytaus miesto vartų vizualizacija. Spalvinis Alytaus miesto užrašo sprendimas parinktas heraldinio herbo piešinio pagrindu. Aukso spalvos raidės apvestos balta šviečiančia juosta. Miesto vartų konstrukciją planuojama gaminti iš skaidraus poliruoto stiklo su nerūdijančio plieno juosta diodiniam apšvietimui. Nauji riboženkliai su miesto pavadinimu turėtų pakeisti senuosius miesto vartus ties 4 įvažiavimo į Alytų keliais Naujojoje, A. Juozapavičiaus, Ulonų gatvėse ir Seirijų – Simno sankryžoje.

Pasiūlymus dėl laikrodžio ir miesto vartų galite teikti  el. paštu mindaugas.matazinskas@ams.lt iki 2015 m. vasario 10 d.

 

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...