Klausyti gyvai

18:15 - 21:00

Muzikinis kalendorius

Alytiškiai tiesia pagalbos ranką vaiko regėjimą gelbėjančiai šeimai

Akies vėžys – retinoblastoma –– tokia diagnozė vieno mėnesio  sūnui Adrijui aptemdė regėjimo negalią turinčių  tėvų 23 metų Deimantės ir 29 metų Nerijaus Jasių džiaugsmą, tačiau ne viltį, kad viskas bus gerai. Liga gydoma, tik ne Lietuvoje, o Šveicarijoje, dalį gydymo išlaidų kompensuoja Valstybinės ligonių kasos, tačiau kelionių ir pragyvenimo brangioje šalyje – ne. Jaunai šeimai padeda tėvai ir artimieji,  ne viena visuomeninė organizacija. Pagalbos ranką tiesia ir alytiškiai.  Alytaus soroptimisčių klubas iniciavo paramos koncertą „MATYTI GALIMA… tik širdimi“. 

Apie paramos koncertą FM99 studijoje kalbėjo Alytaus soroptimisčių klubo narės Renata Petuškienė ir Vida Grišmanauskienė:

 

Prasmingą dovaną šeimai jau dovanoja miesto kolektyvai ir atlikėjai, žymūs šalies dainininkai,  kviečiami nelikti abejingais ir alytiškiai.

„Koncertas skiriamas šeimos svajonei – kad mažasis Adrijus matytų mamą ir tėtį, dangų ir gėlę –  visą pasaulį. Žymūs atlikėjai Merūnas Vitulskis, Donatas Montvydas – Donny Montell, miesto kolektyvai „Aušrinė“, „Alemana“, „X Faktoriaus“ 2 vietos laimėtoja Martyna Jezepčikaitė kiti atlikėjai koncertuos neatlygintinai. Kviečiame ir alytiškius prisijungti prie kilnaus tikslo, ateiti į koncertą ir taip paremti jaunos šeimos siekį išsaugoti sūnui regėjimą – tai, ko tėvai patys neturi. Būdami su jais dar labiau palaikysime ir jų stiprybę bei viltį. Visos labdaros koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos berniuko gydymui, kelionėms ir pragyvenimui Šveicarijoje“ , – sako tarptautinės soroptimisčių organizacijos, gerinančios moterų ir mergaičių gyvenimo kokybę, Alytaus klubo narė, miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Apie regėjimo negalią turinčios iš Varėnos kilusios Deimantės ir Nerijaus Jasių šeimos pasiryžimą gelbėti sūnaus regėjimą ir sunkumus, su kuriais jie susiduria,  I. Pilvelytei papasakojo alytiškė Jūratė Mokrecovaitė, kuri tokiu gražiu darbu – pagalba mažajam Adrijui – nusprendė įprasminti savo jubiliejų. Besibaigiant praėjusiems metams soroptimistės sutarė sausio 28 d. Alytaus miesto teatre organizuoti paramos Adrijui koncertą. Alytiškiai sulaukė ne vienos žinutės socialiniu tinklu, elektroniniu paštu, žodžiu, skrajute, ir neliko abejingi – per kelias savaites nupirkta didžioji dauguma bilietų. „Turėčiau stebėtis, tačiau nesistebiu, nes žinau, kad Alytuje labai daug gerų, jautrių kito nelaimei žmonių. Gal  tik stebino greita reakcija į kvietimą padėti – išsiuntusi žinutes visiems savo socialinio tinklo draugams, per valandą buvo nupirkta apie 50 bilietų, o paskui dar, dar ir dar“ , – pasakoja alytiškė soroptimistė Renata Petuškienė.

Alytaus sooptimisčių klubas

Skleisti informaciją apie paramą Deimantės ir Nerijaus Jasių sūnui Adrijui ir sulaukti teigiamo atsakymo sekėsi ir kitoms klubo narėms. Bilietus į koncertą perka ne tik alytiškiai, bet ir kauniečiai, vilniečiai, kitų miestų gyventojai, visuomeninės organizacijos.

Esame dėkingi visiems, kurie mums padeda

Adrijaus tėvai Deimantė ir Nerijus susipažino mokykloje, kartu jie jau septynerius metus. Moters akis pažeidė per ankstyvas gimimas – neišnešiotų naujagimių retinopatija (tinklainės kraujagyslių vystymosi sutrikimas). Tačiau ji viena akimi šiek tiek mato, skiria daiktų kontūrus spalvas, savarankiškai prižiūri sūnų. Nerijus aplinką, mylimus žmoną ir sūnelį pažįsta tik per prisilietimą ir balsą. Vyras nemato nuo vienerių dėl tos pačios ligos, kuria šiuo metu serga sūnus. Jam buvo pašalintos abi akys, nes nebuvo prieinamas modernus gydymas, kurio dėka dabar jau galima išsaugoti regėjimą.

Nors Deimantės ir Nerijaus sūnelis Adrijus gimė per anksti, 36-ąją savaitę, nudžiugino ne tik gimimu, bet ir tuo, kad buvo matantis. Deja, po mėnesio kūdikiui nustatyta retinoblastoma – akies vėžys. Berniukui dabar pusė metų, jis gydomas Šveicarijoje. Kūdikiui buvo skirtos 3 chemoterapijos Lietuvoje, Šveicarijoje tris kartus taikytas gydymas lazeriu bei skirta viena chemoterapija, kad liga neplistų į matančią kairę akį. Tačiau gydymas dar nebaigtas. „Mes nežinome, kiek reikės keliauti. Dabar Adrijaus vėžys yra sukontroliuotas, tačiau auglys yra piktybinis ir gydytojai neatmeta galimybės, kad jis gali atsinaujinti ir galbūt ateityje reikės dar vienos chemoterapijos, o priežiūros ir stebėjimo gali reikėti ir ne vienus metus. Esame dėkingi visiems, kurie mums padeda. Noriu padėkoti ir alytiškėms, kurios organizuoja labdaros koncertą ir kad lėšos bus surinktos Adrijaus gydymui ir mūsų kelionėms – taip mes galėsime toliau tęsti gydymą“ , – sako Adrijaus mama Deimantė.  Pasak jos, viena kelionė į Šveicarijos kliniką atsieina beveik 2000 Eur: reikia sumokėti kelionės, maitinimosi išlaidas už save ir lydintį asmenį, už dalį medicininių paslaugų, kurių nekompensuoja Ligonių kasos.

Padėkime mažam berniukui

 „Pradėkime šiuos metus gerais darbais ir atiduokime dalelę savęs tiems, kuriems labai skauda, negalvodami apie grąžą. Auginkime gėrį….. Tėvai ir medikai daro viską, ką gali, kad Adrijus matyti pasaulį, mes gi galime padėti jiems to siekti. Mažo berniuko likimas labai priklauso nuo mūsų, didelių žmonių, geranoriškumo ir atjautos“ , – sako Alytaus soroptimisčių klubo vadovė Daiva Pasaravičienė ir kviečia visus susitikti su Adrijaus mama Deimante, paramos koncerte sausio 28 d. 18 val. Alytaus miesto teatre. Bilietus į koncertą galima įsigyti teatro kasoje arba paskambinus  telefonu + 370 686 41900.

Paaukoti Adrijau šeimai galima ir pervedus lėšų į Alytaus soroptimisčių klubo sąskaitą:
Gavėjas: Alytaus soroptimisčių klubas
A.s.: LT25 7044 0600 0202 9664
Paskirtis: Adrijaus gydymui
Įmonės kodas: 302288579

 

 Alytaus soroptimisčių  klubas

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...