Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Alytuje atidaroma paroda „Ten yra čia“

Fotografijos entuziastų klubas „Fotokablys“ veikia Vilniuje nuo 2012-ųjų metų ir vienija per 30 įvairios patirties, profesijų ir pasaulėžiūrų žmonių. Klubo nariai kartu mokosi naujų fotografijos technikų, dalinasi patirtimi, rengia kūrybines dirbtuves, plenerus, susitikimus su žinomais fotografais, dalyvauja įvairiuose meniniuose projektuose. „Fotokablys“ yra surengęs daugiau kaip 10 parodų įvairia tematika, kurios eksponuotos uždarose ir atvirose erdvėse ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies miestuose, bendradarbiauja su kitų miestų fotoklubais.

Šarūnas Barštys ir Romas Ignatavičius

Vienas įdomiausių ir paslaptingiausių analoginės fotografijos metodų –  filmswap, akloji dviguba ekspozicija, kai ta pati juostelė dviejų fotografų naudojama du kartus. Išfotografuota juostelė atiduodama kitam, kuris fotografuoja ją dar kartą, nežinodamas kas joje jau užfiksuota. Tik tada juostelė yra išryškinama.

Normantė Bajorūnaitė ir Šarūnas Barštys

Rezultatas – visiškai atsitiktinis dvigubas vaizdas, kuriame persidengia ir viena kitą papildo dviejų fotografų vizijos, iš pirmo žvilgsnio nederantys objektai, peizažai, žmonės. Taip šiose fotografijose susipynė Maltos, Vilniaus, Paryžiaus, Kernavės, Rygos vaizdai. O kartu – fotografų nuotaikos, mintys ir jausmai. Sudėjus skirtingus žvilgsnius į tai, kas supa, gimsta naujas pasaulis – išgalvotas, paslaptingas bei viliojantis.

Evelina Venckauskienė ir Miroslav Černiuk

Parodos atidarymas – sausio 28 d. 12 val. Dzūkų krašto menų inkubatoriuje „Menų pirtis“, Tilto g. 2. Paroda veiks iki kovo 1 dienos.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...