Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje atsiras „Laikino atokvėpio“ bei „Savarankiško gyvenimo“ namai. Apie tai jau ne vienerius metus kalbėjo neįgaliųjų artimieji

Pirmą kartą Alytuje parengtas dokumentas, kuriuo remiantis bus siekiama pagerinti neįgaliųjų situaciją, atkreipiant dėmesį į teikiamas paslaugas bei infrastruktūros pritaikymą. Negalios strategija parengta 206-2018 metams. „ Alytaus miesto negalios strategijos misija – skatinti, apsaugoti ir užtikrinti neįgaliųjų visapusišką ir lygiateisį naudojimąsi visomis žmogaus teisėms, skatinti pagarbą šių asmenų prigimtiniam orumui“, kalbėjo Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Socialinės paramos skyriaus vedėja Sonata Dumbliauskienė  („FM99 “ nuotr. )

Į strategijos rengimą buvo įtrauktas Nevyriausybinių organizacijų sektorius, rengti susitikimai su gyventojais, bendruomenėmis.  Sonata Dumbliauskienė  džiaugiasi, kad pavyko išgirsti vieniems kitus.  Tikimasi, kad ateityje klausos negalią turintys žmonės, galės būti lygiaverčiai dalyviai, bei  žiūrovai įvairių renginių, nes visa tai bus verčiama į gestų kalbą. Ši praktika jau išbandyta rengiant Alytaus miesto šventes.

Infrastruktūros gerinimo srityje, planuojama įrengti pandusus prie įvairių kultūros įstaigų, didelis dėmesys kreipiamas, kad negalią patyręs žmogus, kokybiškai galėtų gyventi savo namuose, aplinką pritaikant jo poreikiams. Alytuje ši problema sprendžiama  kokybiškai, eilių nėra.  Labai svarbu, kad planuojama įrengti  laikino atokvėpio namus bei savarankiško gyvenimo namus. Negalios strategijoje taip pat numatytos priemonės neįgaliųjų užimtumui didinti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kristina Dudonytė („FM99 “ nuotr. )

Kristina Dudonytė, atstovaujanti judėjimo negalią turinčius žmones, sako, kad labai svarbu, kad ir neįgalieji būtų aktyvūs, neužsidarytų namuose. Ji pastebėjo, kad itin svarbu integrali pagalba namuose. Kristina kalbėjo apie savo brolį „mano brolis aštuonis metus gyveno įvairiuose socialiniuose namuose, o praėjusiais metais gavus šią paslaugą, brolio gyvenimas pasikeitė, sumažėjo problemų. Labai svarbu, kad tokį darbą dirbtų profesionalūs socialiniai darbuotojai.”

Alytaus miesto savivaldybės taryba vasario 11 dieną tvirtins šių metų savivaldybės biudžetą. Socialinėms reikmėms skirta biudžeto antklodė nebus itin stora, tačiau taupant tikimasi padaryti daug.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...