Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Alytuje įsikurs STEAM mokslo centras

Siekiant didinti mokinių susidomėjimą mokslu, Lietuvoje kuriama dešimt STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrų. Švietimo ir mokslo viceministrės Svetlanos Kauzonienės vadovaujama darbo grupė susipažino su savivaldybių siūlymais dėl regioninių STEAM centrų steigimo.

Vykusiame Alytaus regiono plėtros tarybos posėdyje buvo aptartas STEAM – gamtos ir technologijos mokslų centro įkūrimas Alytuje. Kaip sakė Alytaus savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius, centrą planuojama atidaryti jau kitais metais. STEAM centre galės mokytis viso Alytaus regiono moksleiviai, kurie domisi įvairiomis mokslo kryptimis. Vienam centrui įrengti reikės apie 100 tūkst. eurų, sako meras V. Grigaravičius.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Aptartas STEAM – gamtos ir technologijos mokslų centro įkūrimo galimybės Alytyje

Dešimt Lietuvos miestų – regionų centrai – priėmė Švietimo ir mokslo ministerijos kvietimą steigti STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrus mokiniams. Numatoma, kad Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilniaus miestuose atsiras interaktyvūs mokslo centrai, kuriuose vaikai galės iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti. Patraukli pirmoji pažintis padės jaunimui nuo mažens susidomėti šiais sudėtingais mokslais, o vėliau – rinktis su jais susijusias studijas ir karjerą.

Kaip sakė švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė: „Norint pirmauti ekonomikoje ir inovacijose reikia pradėti nuo jaunosios kartos – turime skatinti moksleivių susidomėjimą matematika, gamtos ir technologijų mokslais. Kaip rodo tarptautinė patirtis, šalių inovatyvumas tiesiogiai priklauso nuo mokslo populiarumo ir pastangų padaryti jį patrauklų ir suprantamą visuomenei ir ypač jaunimui“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Švietimo ir mokslo viceministrė Svetlana Kauzonienė

STEAM centrus planuojama steigti dešimtyje regionų pagal kiekvieno regiono specifiką ir poreikį, planuojamas inovacijas. Keletą iš jų numatoma įkurti mokslo, studijų ir verslo slėniuose, panaudojant jau dabar veikiančią infrastruktūrą. STEAM mokslo centrų kūrimą numatoma finansuoti 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų lėšomis. Tam planuojama skirti 5,8 mln. eurų. Lietuvoje siekiama sukurti mokslo populiarinimo tinklą. Šalia 10 regioninių STEAM centrų moksleiviams Švietimo ir mokslo ministerija taip pat inicijuoja modernaus Mokslo ir technologijų populiarinimo centro steigimą. Norą kurti tokį centrą yra išreiškusios Kauno ir Vilniaus savivaldybės. Iki 2016 m. sausio 10 d. abu miestai turėtų patikslinti savo vizijų finansinius ir valdymo aspektus. Sprendimą dėl Mokslo ir technologijų populiarinimo centro kūrimo numatoma priimti iki 2016 m. sausio pabaigos. Radus partnerių versle, centras duris galėtų atverti 2018-2019 metais.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...