Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Kalendoriaus lapelis

Alytuje paruošta vietos apsistoti pabėgėliams iš Ukrainos, ruošiama pagalba Kremenčiukui

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Šiandien Alytaus miesto taryba rinkosi į pasitarimą – Alytus tampa pirmuoju atraminiu centru Lietuvoje, planuojama, kad čia atvyks, apsistos iki 72 valandų ir bus paskirstomi į kitas vietas Lietuvoje. Vieta trumpam apsistoti paruošta Alytaus kultūros centre – 100 lovų yra pastatyta, dar 100 yra paruoštų, kurios bus pastatytos pagal poreikį. PAGD turi 600 lovų rezerve.

Visoje Lietuvoje paruošta 12 000 gyvenamųjų vietų. Alytuje užregistruoti 32 būstai apsistoti, užsiregistravę ir per 200 savanorių.

Vakar pasirodė pirmieji ukrainiečiai, buvę Lietuvoje – vieni mašinų prekeiviai, kiti čia atostogavę odesiečiai, kurie nebegali grįžti namo.

Kremenčiukas,Alytaus miestas partneris, kuriame yra naftos gamykla, kuri gali būti atakuojama, prašo generatorių, neštuvų, turniketų, medicinos priemonių, kitų reikalingų priemonių.

Skaičiuojama, kad iki 30 000 eurų iš miesto biudžeto reikia iš rezervo reikiamoms priemonėms nupirkti.

Pristatymas planuojamas nuvežti iki Lenkijos sienos, o Kremenčiuko atstovai patys pasiimtų mažomis transporto priemonėmis, kad neatsidurti bombardavimo taikinyje.

Penkerius metus tolimųjų reisų vairuotoju Lietuvoje dirbantis Valerijus Cukanovas be perstojo žvilgčioja į telefoną – ten jis stebi GPS signalą su iš Ukrainos bandančios išvažiuoti žmonos ir dviejų jų mažamečių vaikų buvimo vieta. Jis kalbėjo stovėdamas prie pabėgėlių iš Ukrainos registravimo centro Alytuje. Rusijai užpuolus Ukrainą, ši įstaiga per kiek daugiau nei parą buvo įkurta miesto kultūros centro pastate, visai šalia COVID-19 tyrimų pukto. Vyras žada eiti aiškintis, ar į Lietuvą vos atvykę jo artimieji gaus bent laikiną pastogę, nes jo paties nuomojamas butas keturių asmenų šeimai yra per mažas. „Labai baisu, labai jaudinuosi. Skambinamės kas dešimt minučių“, – sakė ukrainietis. Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą Lietuva sako esanti pasirengusi priimti 18 tūkst. karo pabėgėlių. Alytus arba analogiškas centras Marijampolėje taps pirmąja jų stotele.

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...