Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje saugiausia seniūnaitija – Medelyno ir I-ojo Alytaus, problematiškiausia – Dainavos

„Saugiausios seniūnaitijos Alytuje Medelyno bei I-ojo Alytaus, prblematiškiausia- Dainavos“, – sako Alytaus  apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Mantas Struckas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Alytaus apskrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Mantas Struckas

 Stebėjimai rodo, kad pačios neramiausios vietos mieste – ten, kur parduodamas ar vartojamas alkoholis – tai barai bei  parduotuvės. Štai Senamiesčio seniūnijoje, Alytaus centre, neramumai dažniausiai prasideda visoms pasilinksminimo vietoms užvėrus duris – apie 4 valandą ryto. Tuo tarpu kituose rajonuose jis  fiksuojamas nuo 14 iki 22 valandos.

Saugi kaimynystė, tai pačių žmonių reikalas, ją kuria pačios bendruomenės. Alytuje saugiai kaimynystei priklauso vos per 1000 gyventojų. Tiesa, pašnekovas paminėjo, kad kai kurie gyventojai  patys atlieka saugios kaimynystės užduotis, stebi aplinką ir esant būtinybei informuoja pareigūnus. mantas Struckas teigia, kad individualių namų, miestelių kaimų gyventojai yra atidesni vieni kitiems, tuo tarpu daugiabučio kaimynai, gyvendami šalia vienas kito, dažnai tik pasilabina praeidami, nesidomi vieni kitų gyvenimu.

Saugios kaimynystės idėja dar tik skinasi kelią Lietuvoje, tačiau ji itin naudinga visai bendruomenei. Išleistas saugios kaimynystės vadovas, elektroninę versiją galite parsisiųsti čia http://vds000004.hosto.lt/safeplaces/?p=1630

Saugios kaimynystės privalumai:
Nusikaltėlių atgrasymo sistema
Saugios kaimynystės ženklas nusikaltėlius informuoja, kad šioje teritorijoje gyvena saugia aplinka besirūpinantys kaimynai, kurie apie pastebėtus įtartinus asmenis visuo met informuoja policijos pareigūnus. Tačiau vien tik ženklo pakabinimas nevykdant jokių kitų saugios kaimynystės veiklų duoda tik trumpalaikį efektą.
Skatina kaimynišką bendravimą
Saugios kaimynystės programa skatina šalia gyvenančius žmones bendrauti ir bendradarbiauti, keistis informacija apie jiems priklausančius automobilius, darbo laiką, atostogų planus ir t. t. Ji skatina kaimynus prižiūrėti kitų būstą ir kartais dalyvauti bendruose susitikimuose, kur diskutuojama apie saugios aplinkos kūrimą ir apsaugą.
Kriminogeninės situacijos analizė
Nusikaltimai dažnai iš vietos teritorijos persimeta į kitą, todėl saugios kaimynystės grupėms svarbu suprasti naujausias nusikaltimų tendencijas ir gauti informaciją apie kriminogeninę situaciją jų teritorijoje. Bendruomenės pareigūnai, atliekantys nusikalstamumo analizę, atskleidžia tokias tendencijas ir reguliariai informuoja apie galimas grėsmę.
Galimybė sumažinti nusikaltimų skaičių
Įrodyta, kad saugios kaimynystės veiklas vykdančiose teritorijose, kur kaimynai kartu stebi aplinką ir rūpinasi vienas kito saugumu, vagysčių ir kitų turtinių nusikaltimų skaičius gerokai sumažėja. Kaimynų pažinimas yra pirmasis žingsnis, padedantis kurti saugią aplinką. Antrasis žingsnis saugumo link – saugios kaimynystės grupės steigimas.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...