Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje susiburs 8 Europos šalių jaunimas

Liepos 2–8 d. Alytuje šurmuliuos 8 Europos šalių jaunimas. Antrą kartą Dzūkijos sostinėje vyks tarptautinis jaunimo projektas „Draugų pasaulis“. Bendra veikla čia suburs projekto partnerius iš Zazbacho (Sasbach), Zazbachvaldeno (Sasbachwalden, Vokietija), Mapelo (Mapello, Italija), Rymaržovo (Rýmařov, Čekija), Ozimeko (Lenkija), Nadikerešo (Nagyköros, Vengrija) Revucos (Slovakija), Marmutjė (Marmoutier, Prancūzija) ir Alytaus miesto jaunimą. Paroda, tradicinių projekte dalyvaujančių Europos šalių amatų  pristatymai, pažintis su tradiciniais lietuvių liaudies amatais, įvairios išvykos, ekskursijos, renginiai ir pramogos – tai ir dar daugiau laukia šio projekto dalyvių.

Šiemet Alytuje vyksiančio projekto tema „Amatai“. Visą savaitę Alytuje viešėsiantis įvairių Europos šalių jaunimas Alytaus dailiųjų amatų mokykloje susipažins su tradiciniais lietuvių liaudies amatais, o praktinių užsiėmimų metu mokysis gaminti keramikos dirbinius, išmėgins drožybos ir juvelyrikos subtilybes. Projekto įgyvendinimo metu nebus pamiršti ir jame dalyvaujančių šalių tradiciniai amatai. Jaunimas į Alytų atvyks parengęs savo šalies tradicinių amatų pristatymus, kuriuos pademonstruos kitiems projekto dalyviams. Visą savaitę Dzūkijos sostinėje viešėsiantis jaunimas taip pat apsilankys senųjų amatų, archainės muzikos ir karybos festivalyje „Jotvos vartai“, Rumšiškių liaudies buities muziejuje, vyks į ekskursijas Vilniuje ir Trakuose.

Draugų pasaulio logo
Liepos 2–8 d. Alytuje šurmuliuos 8 Europos šalių jaunimas

Tarptautinį jaunimo projektą „Draugų pasaulis“ vainikuos projekto metu pagamintų darbų paroda, į kurios atidarymą atvyks projekte dalyvaujančių miestų savivaldybių merai, tarybų nariai,  administracijų  darbuotojai ir vyks baigiamasis projekto vakaras. Šio vakaro metu jaunimas, pasipuošęs savo šalies tautiniais kostiumais, šokiais ar dainomis pristatys savo šalies kultūrą. Oficialios projekto partnerių delegacijos taip pat dalyvaus baigiamojoje projekto konferencijoje, jos metu bus pristatyta 2017 m. Vokietijos Zazbachvaldeno (Sasbachwalden) mieste vyksiančio projekto tema ir aptarti pirmieji pasirengimo projekto įgyvendinimui klausimai.

Tarptautinis jaunimo projektas „Draugų pasaulis“ jau 21 metus organizuojamas vis kitame projekte dalyvaujančiame mieste. Šio projekto idėja – sukurti bendrus Europos valstybių „namus“, kurie sudarytų galimybę  susitikti žmonėms iš visos Europos ir pažinti kitų tautų kultūrą, o pagrindiniai jo tikslai – susipažinti ir perprasti kitų tautų kultūrines, politines, istorines ir bendruomenines ypatybes, organizuoti įvairių sričių – istorijos, kultūros, meno, muzikos, politikos, ekologijos – bendrą veiklą ir kartu kurti tolimesnes projekto idėjas.

Tarptautinis jaunimo projektas „Draugų pasaulis“ Alytuje bus organizuojamas antrąjį kartą. Pirmą kartą šis projektas Dzūkijos sostinėje vyko 2009 m. Tuo metu projekto tema buvo „Gatvės teatras“. Projekto metu jaunimas kartu su tuometiniais teatro režisieriais Arvydu Kinderiu ir Dalia Kymantaite pastatė bendrą spektaklį – graikų mitą „Orfėjas ir Euridikė“, jis buvo parodytas alytiškiams ir miesto svečiams. Sprendimą 2016 m. organizuoti tarptautinį jaunimo projektą „Draugų pasaulis“ Alytuje dar 2014 m. priėmė Alytaus miesto savivaldybės taryba, taip pat ji patvirtino ir šio projekto įgyvendinimo 2016 m. Alytuje darbo grupę, kurios sudėtyje – ne tik Alytaus miesto savivaldybės administracijos specialistai, bet ir švietimo įstaigų vadovai ir pedagogai.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...