Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytus perima šilumos ūkį į savo rankas

Nuo  birželio 1 dienos šilumos ūkis grąžinamas Alytaus savivaldybei – pasirašyti dokumentai, kuriais perduodamas bendrovės „Litesko“ valdytas turtas. Savivaldybės įmonė UAB „Alytaus šilumos tinklai“ perima visą Alytaus šilumos ūkį kartu su biomasės kogeneracine jėgaine, gaminančia elektros energiją.  Plačiau apie tai radijo stočiai FM99 pasakojo „Alytaus šilumos tinklų“ direktorius Mindaugas Nevardauskas.

 

Pasirašant perėmimo dokumentus dalyvavo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, UAB „Šilumos tinklai“ direktorius Mindaugas Nevardauskas ir UAB „Litesko“ generalinis direktorius Alexander Husty. „Šiandieną savivaldybei grįžta  prieš beveik dvidešimt metų perleistas turtas. Šilumos kaina yra tai, kas svarbiausia alytiškiams ir mes toliau sieksime, kad ji nedidėtų, “ – teigė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Alytus perima šilumos ūkį į savo rankas

„Alytaus šilumos tinklų“ direktorius Mindaugas Nevardauskas patikino, jog bendrovė pilnai pasirengusi perėmimui. „Atidžiai vertinome ir dar vertinsime perduodamą turtą, neatmetu tikimybės, kad „Litesko“ turėsime ir papildomų pretenzijų,“ – teigė direktorius.

Šilumos ūkio susigrąžinimas – nuoseklus savivaldybės darbo rezultatas. Alytiškiai jau nuo praėjusių metų gegužės  džiaugiasi sumažėjusia šildymo kaina, miestas per metus už šilumą sutaupė beveik 5 mln. eurų. Pagal mažiausią šilumos kainą miesto savivaldybė šiuo metu yra penktoje vietoje iš penkiasdešimties centralizuoto šildymo kainų sąraše esančių savivaldybių. Nuo birželio mėnesio šilumos kaina atpigs dar 2,5 procento.

Šilumos ūkio nuomos sutartis tarp Alytaus miesto savivaldybės ir „Litesko“ baigėsi 2016-ųjų birželį, tačiau įmonė be teismo sprendimo nesutiko savivaldybei grąžinti šilumos ūkio bei teikė įvairius reikalavimus. Ginčai kurį laiką buvo sprendžiami įvairiose teismo instancijose. Kovo pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė verdiktą, kad ne tik šilumos ūkis, bet ir 25 mln. vertės „Litesko“ pastatyta kogeneracinė jėgainė atitenka Alytaus miestui.

Nuo birželio 1 dienos UAB „Alytaus šilumos tinklai“ nuosavybėn perimama daugiau nei 2300 turto vienetų. Dirbti pereina ir apie 90 darbuotojų, keletas jų įdarbinta papildomai.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas