Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytus – tolerantiškų žmonių miestas! Šeštasis kino seansas po atviru dangumi kviečia ir atviram pokalbiui!

Kinas po atviru dangumi ir diskusijos socialiai jautriomis temomis – tai, kas laukia mūsų visų liepos 30 dieną Alytuje, Jaunimo parke!

„FM99“ studijoje viešėję svečiai Meilė Platūkienė (mokytoja, Tolerancijos ugdymo centro Alytuje koordinatorė), Povilas Labukas – vienas iš renginio organizatorių, Kristina Baranauskienė (Alytaus miesto psichologinės pedagoginės tarnybos psichologė, tarptautinio Olweus patyčių prevencijos projekto Alytuje koordinatorė), Andra Kavaliauskaitė (Alytaus teatro aktorė, auksinio scenos kryžiaus laureatė), Silvija Peštenienė (Alytaus pedagoginės psichologinės tarnybos laikinai einanti direktorės pareigas ir viena iš renginio organizatorių) kvietė ne tik atvykti į renginį, bet ir kalbėti atvirai apie tai, kas liečia kur kas giliau nei paviršius.

Pirma pokalbio dalis:

 

„Priimti tokį, koks jis yra. Visi skirtingi, bet kartu visi lygūs.  Tam reikia ruoštis, tam reikia tobulėti. Aš manau, kad filmai yra tam tikra empatija, kada tikrai mes prisiglaudžiame vienas prie kito. Tai yra labai svarbu, – toleruoti kitokį nėra taip paprasta. Spragtelsiu piršteliais ir aš jau esu tolerantiška – ne, to tikrai nebus.“ (Meilė Platūkienė)

 

„FM99“ studijoje vieši: P. Labukas, M. Platūkienė, K. Baranauskienė, A. Kavaliauskaitė ir S. Peštenienė

Antra pokalbio dalis:

 

„Labai džiaugiuosi, kad tai vyksta mūsų mieste, kad kinas atkeliauja ir būtent toks. Pokalbiai prieš tokius filmus, po jų, prieš spektalius, – jie yra būtini. Todėl, kad mes pagaliau turim kalbėtis. Kalbėti mes jau esame daugiau mažiau išmokę, kalbėtis – dar mokinamės. Labai džiugu, kad pokalbiai gali būti ne tik paviršiniai, kad jie gali būti pilnagrūdžiai.“ (Andra Kavaliauskaitė)

 

 

Sunku pritapti, kai esi kitoks. Jautri, sukrečianti ir pamokanti drama „Gerumo stebuklas“.

Augustas „Ogis“ Pulmanas (aktorius Jacob‘as Tremblay) gimė deformuotu veidu ir didžiąją pirmųjų dešimties gyvenimo metų dalį praleido ligoninėse ir namuose. Tačiau dabar atėjo laikas pokyčiams. Bendrai berniuko sveikatai pagerėjus, jo tėvai (aktoriai Julia Roberts ir Owen‘as Wilson‘as) nutaria leisti sūnų į mokyklą.

Būsimasis penktokas labiausiai norėtų tapti nematomas, bet tai, žinoma, nepasiekiama svajonė. Išskirtinis jo veidas aplinkiniams yra tarsi žvilgsnių magnetas. Nauja mokykla apskritai bet kuriam vaikui yra išbandymas. O kai esi išskirtinis, dėmesys gali tapti tiesiog nepakeliamas. Mokyklos peštukai iš karto ima kabinėtis prie Ogio. Tačiau tarp daugybės vaikų atsiranda pora drąsuolių, kurie, nebijodami bendros nuomonės, pasiūlo savo draugystę jautriam ir geraširdžiam naujokui.

Su Ogio išskirtinumu turi susigyventi ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai, mokytojai ir visi likusieji miestelio gyventojai. Gera, užjaučianti ir nuolat kitiems pasiruošusi padėti išskirtinio berniuko širdis galų gale nugali išankstinius nusistatymus ir parodo, kad tikrasis grožis visuomet slypi viduje.

Jautri, sukrečianti ir pamokanti juosta „Gerumo stebuklas“ Lietuvoje pradedama rodyti lapkričio 17 dieną.

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Režisierius: Stephen Chbosky

Vaidina: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay

Kitos naujienos

,,Adamkiada" – gražia tradicija tapusi respublikinė sporto ir meno šventė, kurios sumanytojas - Bu...

Dirbančių ir dirbusių Alytaus rajono švietimo įstaigų  vadovai, savivaldybės Švietimo, kult...

Įvyko 2022 m. Lietuvos breiko ir Lietuvos hiphopo čempionatai, kuriuos rengė Lietuvos sportini...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...