Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Antradienį Alytaus ligoninės medikus pasieks pirmosios 200 dozių vakcinų

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1773 nauji koronaviruso atvejai, 66 registruoti Alytaus apskrityje. Nuo COVID-19 mirė dar 15 žmonių.

Alytus vėl pirmauja Lietuvoje pagal sergančiųjų skaičių 100-ui tūkstančių – 2184,6 atvejo. Toliau seka Pakruojo rajono ir Panevėžio savivaldybės.

Sekmadienis buvo diena, kuomet Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje pradėti skiepyti medikai, deja, tik penkių didžiųjų miestų ligoninėse, Alytus tarp jų nepateko. Sveikatos ministerija skelbia, kad medikus ligoninėse dirbančiose su COVID19 ligoniais planuojama visus paskiepyti per sausio mėnesį. 

Pokalbis su ligoninės direktoriumi A.Vasiliausku.

Rytoj planuojama gauti apie du šimtus dozių ir pradėti vakcinuoti dirbančius priešakinėse pozicijose

Kaip sako Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės vadovas Artūras Vasiliauskas, informacija dėl Alytaus ligoninės medikų skiepijimo bus patikslinta su Santaros medikais, bet rytoj planuojama gauti apie du šimtus dozių ir pradėti vakcinuoti dirbančius priešakinėse pozicijose.

Ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas

Anot direktoriaus, registravosi 354 darbuotojai, kuriems būtini skiepai, tad rytoj pirmieji vakciną gaus, o po to reguliariai planuojama gauti vakcinas ir tuomet galės pasiskiepyti did=ioji dalis medicinos personalo. 

Dalis ligoninės darbuotojų persirgo, tad jie galbūt rinksis vėlesnį laiką skiepytis, tačiau direktorius neabejojo, kad didžioji dauguma medikų vakcinuosis.

“Aš manau, kad mes vadovaujamės mokslu, tikime mokslu ir vakcinuosis daug darbuotojų” – neabejojo ligoninės darbuotojajs A.Vasiliauskas.

Alytaus visų lygių gydymo įstaigos. ne tik ligoninė, bet ir poliklinikos, kalėdiniu laikotarpį dirbo pilnu tempu, emocinė aplinka buvo gana įtempta ir dirbo žmonės nejausdami švenčių, sako Artūras Vasiliauskas.

“Priėmimo skyriuje nuo 24 dienos iki šiandien aptarnavome daugiau kaip 300 pacientų,” – sako ligoninės direktorius. Per visas dienas dirbo ir pirmo lygio įstaigas, tad dar apie šimtas pacientų apsilankė ten.

Ligoninėje “kovidinės’ lovos užimtos nuolat, per praėjusias dienas iš ligoninės išrašyta netoli keturiasdešimties pacientų, dar 8 žmonės mirė.

Tačiau iškart skyrius vėl naujai pasipildė pacientais. Šiandien iš šimto “kovodinių” užimta 86 lovos ir 7 sunkiausios būklės pacienati guli reanimacijoje.

Didžiausia problema visgi ne lovos, bet medikai, kurie serga. Kaip FM99 pasakojo ligoninės direktorius, didžiausia įtampa buvo prieš šventės, o šiuo metu serga 11 gydytojų, 43 slaugytojos, 16 slaugytojų padėjėjų

„Tenka laviruoti – vieni medikai suserga, kiti jau pasveiksta ir grįžta į darbą, taip ir verčiamės”

“Taip gavosi, kad mums reikėjo 23 dieną po pietų teko išformuoti vienintelį vidaus ligų skyrių nesergantiems COVID19, teko atnaujinti personalą ir vėl pradėjome guldyti į tą skyrių. Tenka laviruoti – vieni medikai suserga, kiti jau pasveiksta ir grįžta į darbą, taip ir verčiamės,” – pasakoja ligoninės direktorius.

Šalies ligoninėse šiuo metu gydoma 2510 COVID-19 pacientų, 198 iš jų – reanimacijoje, su deguonies kaukėmis gydomas 1521 pacientas, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 112 žmonių. 

Taip pat praėjusią parą pasveiko 305 sirgusieji. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 132 tūkst. 369 asmenys, 68 tūkst. 370 – tebeserga, 62 tūkst. 98 – pasveiko. 

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1269 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 632 užsikrėtusieji.

Kitos naujienos

Finansinių sunkumų turinti ir restruktūrizuotis siekianti Rusijos grupės „Polair“ netiesiogiai va...

Šį trečiadienį Alytaus Dainų slėnis tampa viena didele Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo kar...

Dauguose jau antradienį vyks didžiausia Alytaus rajono savivaldybės šventė. Rajono meras Algirdas Vr...

„Tiltai ne tik sujungia upės krantus, bet sujungia ir žmones“ (H. Kabeikis).