Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Apie aistrą keliauti – Sigita Škirkaitė ir Robertas Pogorelis

Kelionės ir įvairaus pasaulio pažinimas vis labiau traukia žmones. Šiais laikais keliautojai būna įvairių rūšių. Vieni keliauja pramogauti, kiti – verslo reikalais, treti – tyrinėti, o ketvirti – tiesiog pabėgti nuo kasdienybės. Yra kuprinėtojų, keliaujančių autostopu, prabangių kelionių mėgėjų, vienišių keliautojų ir šeimų. Kiekvienas keliautojas turi savo unikalią patirtį ir istoriją. Apie kelionių troškimą ir kelioninius įspūdžius radijo stoties „FM99″ eteryje kalbėjomės su keliautojais Sigita Škirkaite ir Robertu Pogoreliu.

Keliautojai ką tik sugrįžo iš kelionės Kirgizijoje. Anot Roberto, Kirgizija šiuo metu atrodo, kaip Lietuva prieš 30 metų: matome, kaip Lietuva pažengus į priekį ir džiaugiamės tuo. Tuo tarpu Kirgizija primena sovietmetį daug kuo – važinėjančiais žiguliais”, maskvičiais”, zaparožiečiais”. Daugybe mikriukų” važinėjančių, trūksta ir gerų šaligatvių. Žmonių mentalitetas taip pat skiriasi”.

„FM99″ eteryje kalbėjomės su keliautojais Sigita Škirkaite ir Robertu Pogoreliu

O Sigitai Kirgizija asocijuojasi su kalnais. tai visai kitoks kraštovaizdis. Labai daug gyvūnijos. Visa gyvūnija, kuri pas mus yra fermose, ten gyvena laisvėje. Karvės, arkliai, avys, asilai – visi jie laksto laisvai. Tai gyvūnų laisvės šalis”.

Kaip pasakoja Robertas šioje šalyje gyvenantys žmonės yra labai nuoširdūs ir draugiški: jie yra paslaugūs, padeda, yra neagresyvūs. O Lietuvoje ne visi žmonės yra tokie nuoširdūs ir atviri. Kartais tos agresijos, pykčio ir surauktų veidų yra daugiau negu ten. Tačiau jie yra rusiškos informacijos lauke ir gauna daug proputiniškos” informacijos. Tačiau yra ir kritiškai mąstančių žmonių, bet jų yra mažiau”.

Kirgizijos kultūra yra turtinga ir įvairi. Ji buvo paveikta klajoklių ir sėslių kultūrų. Kirgizai garsėja savo svetingumu, tradicine muzika ir rankdarbiais. Tai puiki šalis keliautojams, kurie domisi gamtos grožiu, istorija ir kultūra.

Robertas Pogorelis yra aplankęs apie 90 šalių. Aš keliauju, nes gal turiu pažinimo geną. Mane tėvai dar vaikystėje sudomino padovanodami pripučiamą gaublį. Jame aiškino kur yra Vietnamas, Kinija ir kitos šalys. Man atrodė tai nepasiekiama ir labai toli. Visada norėjau pamatyti pasaulį ir jį pažinti”, – sakėm R. Pogorelis.

Sigita Škirkaitė dar neskaičiavo kiek tiksliai šalių aplankė, bet noras keliauti atsirado po pirmųjų studijų mainų ERASMUS. Aš gal tiek daug nekeliaučiau, bet keliauju kartu su Robertu”.

Kelionės ne visada būna lengvos. Gali kilti netikėtų problemų, tokių kaip skrydžių atšaukimai, pasimetę bagažai, sveikatos problemos ar kalbos barjerai. Kelionės taip pat gali būti brangios ir reikalauti daug laiko. Tačiau kelionės suteikia daugybę privalumų. Jos praplečia akiratį, suteikia naujų žinių ir patirties, padeda pažinti skirtingas kultūras ir kalbas, išmoko savarankiškumo ir lankstumo.

Kelionės – tai ne tik būdas nuvykti iš vienos vietos į kitą. Tai – būdas pažinti pasaulį ir save.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...