Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Apie Alytaus grindinio paslaptis, senuosius kino teatrus ir senąsias autobusų stotis…

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalbėjosi su istoriku ir parodos sumanytoju Vilmantu Dunderiu.

Vilmantas Dunderis

„Tai yra sudėtinė kultūros sostinės programos dalis, ji kažkada buvo užšifruota kaip „Laiko ženklai“, bet truputį pabandžiau tai paversti į kažką aiškesnio bei konkretesnio ir tai virto į „Senamiesčio grindinio paslaptimis“. Kai kurie mėgsta pabrėžti, kad Alytuje nebėra senamiesčio ar senųjų namų, bet mūsų miesto senamiestis yra labiau lokalizuotas į XX amžiaus pradžią ir iš to laikotarpio mūsų mieste tikrai yra pilna pastatų ir ten virė žmonių gyvenimas. Šioje parodoje bus kalbama apie grindinio paslaptis bei kai kurių įstaigų funkcionavimą, tiksliau, bus kalbama apie senuosius kino teatrus ir senąsias autobusų stotis.“- parodos idėją pasakoja istorikas.

Parodos atidarymas vyks liepos 15 dieną 17.30 valandą įvairiose miesto erdvėse – kino teatrams skirta parodos dalis bus eksponuojama Senamiesčio skvere, o parodą apie autobusų stotis bus galima rasti skvere per gatvę nuo Sodros pastato. Parodos atidarymo dieną nuo Senamiesčio skvero iki kitos parodos ekspozicijos dalies vietos vyks ekskursija, kurios metu bus galima aplankyti buvusias šių įstaigų vietas.

Daugiau apie Alytaus autobusų stočių ir kino teatrų istoriją klausykite FM99 pokalbyje su istoriku Vilmantu Dunderiu.

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...