Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Apie ką ištiesų kalbėjo Alytaus švietimiečiai su Alytaus meru Nerijumi Cesiuliu

Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ketvirtadienį, spalio 19 dieną, susitiko su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus miesto susivienijimo atstovais. Susitikime be mero, kaip skalbia savivaldybė, dalyvavo ir vicemerė Jurgita Šukevičienė bei Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotoja Rimantė Adomaitienė. Tiesa, skelbiama informacija neatitinka tiesos. Kodėl išplatintas pranešimas yra neatitinkantis tiesos bei apie ką iš tiesų buvo kalbama susitikime, klausėme Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus miesto susivienijimo vadovės Meilės Platūkienės. 

Meilė Platūkienė

Ieškoti galimybės sumokėti atlyginimus streikuojantiems pedagogams per streiką žadėjęs Alytaus meras Nerijus Cesiulis susitikime pažadais nebežarstė, bet skambių frazių netrūko.Kaip teigė FM99 studijoje apsilankiusi pašnekovė garbaus amžiaus pedagoges „mergaitėmis” pavadinęs Alytaus meras Nerijus Cesiulis nevengė išvedžiojimų apie kompensacijas, kad dirbantiems pedagogams dėl transporto išlaidų keliaujant tarp namų ir darbovietės. Meras teigė neva už keliones į darbo vietą mokytojai bando neteisėtai pralobti, deklaruodami gyvenamąją vietą už miesto, bet patys tuo tarpu gyvendami mieste. Taip pat Nerijus Cesiulis teigė, kad Alytuje mokytojų netrūksta. 

Kas buvo kalbama susitikime klausykite video įraše.

Pasisakyti laidoje buvo kviečiamas ir pats meras, bet jo atstovė mums perdavė, kad merui duoti komentarą nėra tikslinga. 

P.S.

Antrąją mokytojų streiko bangą planuojantis Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas sako kiekvieną dieną sulaukiantis prašymų iš mokyklų, norinčių prisijungti prie protesto. A. Navickas tikina, kad apie prisijungimą prie jo vadovaujamos profsąjungos šiuo metu svarsto dar trys ugdymo įstaigos.

Perėjusi į pasyviąją streiko fazę profesinė sąjunga tai pat pradėjo pokalbius su vienmandatėse rinkimų apygardose išrinktais Seimo nariais. „Kadangi jau buvome su visomis Seimo frakcijomis susitikę, dabartiniu metu mūsų miestų ir rajonų susivienijimai organizuojasi susitikimus su vienmandatininkais. Kiek žinau, jau Alytaus mokytojai buvo susitikę, Kauno, Klaipėdos mokytojai dar derinasi susitikimus su vienmandatininkais, kurie kaip ir atsakingi už savo veiksmus prieš savo rinkėjus“, – pasakojo profsąjungos vadovas A. Navickas.

„Miesto informatorius“

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...