Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

„Apie sveikatą ir gyvenimą…“ – Alytaus kolegijoje bus rengiami bendrosios praktikos slaugytojai

 

Alytaus kolegijoje bus rengiami bendrosios praktikos slaugytojai, tam pritarė Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai. Beje, šiam projektui įgyvendinti šiais metais skirta 100 tūkstančių eurų.  Akreditavus programą, mokslai, planuojama, prasidės jau rugsėjo 1 dieną.

 Tarybos nariai medikai Jurgita Eidukevičienė ir Vytas Jezepčikas sako, kad slaugytojų stygius juntamas jau šiandien, po dešimtmečio jis taps dar aktualesnis, o ir slaugytojų amžius – prieš pensijinis arba jau pensijinis. Tad poreikis atsinaujinti yra.

Slaugytojai

Tuo tarpu opozicijos atstovas Jurgis Krasnickas, pritaręs tokios programos atsiradimui Alytuje, priešinasi lėšų skyrimui „Kol kas nėra jokio rimto rašto iš Sveikatos ar Švietimo ministerijos. Nėra jokio mechanizmo, kad mūsų parengti specialistai liks dirbti Alytuje (…) Kodėl už mūsų pinigus turi būti rengiami specialistai. (…)  Aš matau lobizmą blogąja prasme, aš matau elementarų balsų pirkimą“.

 Nijolė Makštutienė mano, kad fakulteto steigimas turi būti nacionaliniu lygmeniu.

 Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė mano, kad naujos studijų programos atsiradimas suteiks galimybę įgyti naują profesiją arba persikvalifikuoti.  „Sveikatos priežiūros fakultetas turi atsirasti Pietų Lietuvoje, nes tokio dar nebuvo Ir tokių specialistų poreikis yra, ne tik bendrosios praktikos slaugytojų, bet ir elektroninės medicinos, medicininės inžinierijos, gerantologijos“. Direktorė teigia, kad jau šiandien aišku, jog besimokantys studentai turės kur atlikti praktiką ir įgyti praktinių žinių.

Kitos naujienos

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Teatras, muzika, dailė… Šias ir kitas kultūros sritis SUJUNGS šiųmetė muziejų naktis Alytuje!  ...