Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Apie sveikatą ir gyvenimą“ – tėvams su kūdikiais išeiti į teatrą ar prekybos centrą bus patogiau

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu, patvirtinti viešojo naudojimo pastatuose įrengiamų patalpų kūdikiamsNustatyti reikalavimai zindymo kambariams_Naujienos FM99 žindyti ir pervystyti reikalavimai, kurie įsigalios nuo 2014 m. lapkričio 1 d. Tokio teisės akto, reglamentuojančio reikalavimus šių patalpų įrengimui bei jų priežiūrai dar nebuvo. Teisės akto reikalavimai privalomi juridiniams ir fiziniams asmenims, projektuojantiems, statantiems, rekonstruojantiems ar kapitališkai remontuojantiems visuomeninės paskirties statinius.

Patalpas kūdikiams žindyti ir pervystyti būtina įrengti šiuose viešojo naudojimo pastatuose:

– prekybos paskirties pastatuose, kurių prekybos salių plotas didesnis kaip 2000 m2;

– administracinės paskirties pastatuose, kurių pagrindinis plotas didesnis kaip 2000 m2;

– kultūros paskirties pastatuose, skirtuose viešiesiems pramoginiams renginiams (teatruose, kino teatruose, kultūros namuose), kai pastato pagrindinis plotas didesnis kaip 2000 m2;

– mokslo paskirties pastatuose, skirtuose profesinei ar aukštajai mokyklai, kai pastato pagrindinis plotas didesnis kaip 2000 m2;

– miesto teritorijoje esančiuose transporto paskirties pastatuose: oro uostų, geležinkelio, autobusų keleivių stoties pastatuose.

Tokių patalpų negalima įrengti tualetų patalpose. Įsakyme,  nurodyta, kad patalpos durys turi būti su durų fiksavimo mechanizmu, kad būtų galima lengvai įvažiuoti su kūdikio vežimėliu. Patalpos sienų ir grindų paviršiai turi būti lygūs, lengvai valomi, atsparūs drėgmei, dezinfekcinėms priemonėms. Į patalpą turi būti tiekiamas šaltas ir karštas vanduo. Patalpoje turi būti pervystymo stalas, 2 kėdės su atlošais ir ranktūriais, praustuvė, skysto muilo ir jo dozatorius, dezinfekcinės priemonės rankoms bei pervystymo stalo paviršiui dezinfekuoti ir jos dozatorius, popierinių rankšluosčių ar servetėlių, atliekų surinkimo talpa su pedalu ir dangčiu, kabykla viršutiniams drabužiams. Patalpoje esantys baldai ir įrenginiai turi būti saugūs, tvarkingi, pagaminti iš lengvai valomų, drėgmei ir dezinfekcinėms priemonėms atsparių medžiagų. Atliekų surinkimo talpa ištuštinama jai prisipildžius, bet ne rečiau kaip kartą per dieną, o užsiteršusi talpa plaunama vandeniu ir dezinfekuojama. Patalpose neturi būti nariuotakojų, graužikų ar kitų kenkėjų.

Daugiau klausykite radijo stoties „FM99“ reportaže. Kalbėjomės su Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Birute Salanauskiene.

Kitos naujienos

„Wolves“ klubas toliau tvirtina savo pozicijas LKL. Savo arenoje patiesę Kauno "Žalgirį" vilkai r...

Savaitgalį Alytuje vyko Lietuvos kulkinio šaudymo, pneumatiniais ginklais, komandinis Čempionatas...

Alytaus statybos bendrovė „Dzūkijos statyba“ Kauno technologijos universiteto prašymu įtraukta į Viešųjų ...

Šį sekmadienį (Vasario 12 d.) Makniūnuose vėl nuo 10 iki 13 val. vyks Makniūnų bagažinių turgelis...