Klausyti gyvai

12:00 - 13:00

Dienos kaleidoskopas

Ar Alytaus miestas turi architektūrinį veidą? Atsako Saulius Lampickas

Pasaulio lietuvių angelą sukurė medžio drožėjas, skulptorius, tautodailininkas iš Alytaus Saulius Lampickas. Medžio meistras du kartus tapo tautodailininkų konkurso „Aukso vainikas“ ir prestižiškiausio Lietuvoje drožėjų apdovanojimo – Liongino Šepkos premijos laureatu. Su studijos svečiu kalbėjiomės apie Alytaus miesto erdvėse atsirandančius meno kūrinius, žaliasias erdves bei klausėme ar Alytaus miestas turi architektūrinį veidą. Pokalbis su medžio skulptoriumi Sauliumi Lampicku laidoje „Gyvas miestas“.

S. Lampickas gamina tradicinius lietuviškus medžio gaminius – koplytstulpius, kryžius ir skulptūras, taip puoselėdamas tautinį paveldą bei tęsdamas senovines tradicijas.

Saulius sako – ”pradėjęs drožti rėmiausi mūsų garsiausiais menininkais. Visada prisimenu tapytoją Algirdą Griškevičių kartojant, kad pirmiausia – amatas. Pradėjau drožti: droži droži ir atsimuši kaip į sieną, nesupranti, kas yra, nežinai, nei ką, nei kaip. Šiandien jau galiu pasakyti: tų sumanymų nebuvo dėl to, kad stabdė amato stoka. Gali norėti išdrožti šventąjį Kazimierą ar Mariją su visais ikonografiniais atributais, bet be amato to paprasčiausiai nepadarysi”.

Saulius Lampickas

Galbūt ateityje, kai rankų darbas bus vertesnis už technologijas, vėl bus atsisukta į tautodailę. Daug kur esu lankęsis užsienyje, ir štai švedai, pamatę mūsų darbus, yra pavadinę mus stebukladariais, nes patys tautodailę jau yra praradę. Ir mes ją prarandame – galbūt po to vėl iš naujo ieškosime? Bet galbūt galima ir išsaugoti? retoriškai klausia Saulius Lampickas.

Kitos naujienos

Į pirmojo improvizuoto traukinio kupė, įsikūrusioje Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje...

Alytaus policija informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus. Smurtautojai ir sukčiai siautėja, alytiš...

Alytaus miesto taryboje bręsta planas padidinti apmokestinimą. Neformaliojo vaikų švietimo paslau...

Spalio 1 d. 11 val.