Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Ar bus interpeliacija AMS administracijos direktoriui Rolandui Juoniui?

Šiandien vykstančiame Alytaus m. tarybos posėdyje beveik pusantros valandos tarybos nariai bandė išsiaiškinti Alytaus m. ligoninės chirurginio skyriaus remonto pirkimą. Skelbtas konkursas remontui atlikti, pirkimą vykdė pati savivaldybė. Dalyvavo 4 statybos įmonės, trys buvo išmestos iš konkurso, laimėjo ketvirtoji, galimai pasiūliusi didžiausią sumą  (tarybos narių tokia turima informaciją). 

R.Juonys

Konkurse dalyvavusi ir iš jo išmesta UAB “VA statyba” apskundė konkursą ir reikalauja panaikinti konkurso rezultatus bei sugrąžinti galimybę dalyvauti. UAB “VA statyba” pasiūlyta kaina – 1,5 mln eurų, dabartinio laimėtojo UAB “Infes” – daugiau kaip 2,3 mln eurų. Pasak “VA statyba” atstovės, įmonė buvo pašalinta už tai, kad “ darbų atlikimo grafike nebuvo nurodytas darbuotojų skaičius kiekvienai eilutei. Tai yra, pirkimo komisija norėjo, kad grafike matytųsi, pavyzdžiui, kiek darbuotojų II mėnesio I savaitę vykdys vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklų įrengimo darbus.”. Tačiau buvo pateiktas darbų atlikimo grafikas, kuriame buvo išvardinti darbai ir grafiko apačioje nurodyta, kiek darbuotojų dirbs kiekviename laikotarpyje, pavyzdžiui, grafike nurodyta, kad II mėnesio I savaitę dirbs 26 darbuotojai (4 nekvalifikuoti darbininkai, 16 kvalifikuotų darbininkų, 6 specialistai). Kadangi pirkimo komisija nei pirkimo metu atsakydama į pretenziją, nei teisme taip ir nepaaiškino, kam pirkimo komisijai reikia žinoti tokią smulkią informaciją ir kodėl jai neužtenka pateikto grafiko, tikrosios pasiūlymo atmetimo priežastys įmonei yra neaiškios.

Viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys aiškino, kad sutartis su laimėtoju nebus bet kuriuo atveju pasirašyta, nes neva suma didesnė, nei planuota. Tačiau galiausiai klausiant pasakė, kad projekte planuota suma 2,4 mln eurų, o laimėtojo siūlymas – kiek per 2,3 mln. eurų. Tad direktorius buvo apkaltintas melavęs, nes pats savo žodžius paneigė. Tuo metu pinigų buvo skirta 494 000 eurų iš vyriausybės ir gautas tarybos leidimas skolintis milijoną, viso turimi pinigai – apie 1,5 mln. 

Kas davė leidimą vykdyti pirkimą neturint tam lėšų atsakymo taryba neišgirdo, meras nukreipė ugnį į ligoninę ir pasiūlė reikalauti audito ligoninėje, nes neva jų turimas projektas buvo be ekspertizės ir naujai padaryta ekspertizės suma išaugo kone dvigubai. Kodėl prieš perkant suma merui neužkliuvo, atsakymo irgi negauta, ligoninės direktoriaus irgi niekas nepakvietė, tad atsakymo gauti galimybės nebuvo.

Jei Jums patinka tai, ką mes darome, galite tapti rėmėju patreon.com

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...