Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Ar galima su švedais draugauti 13 metų: Šv. Benedikto gimnazija įrodė, jog galima

 

Alytaus miesto savivaldybėje apsilankė mokinių ir mokytojų delegacija iš Švedijos Vernamo savivaldybės Finvedens gimnazijos. Šis vizitas – jau 13 metų trunkančio projekto (tarp Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos ir Finvedens gimnazijos) dalis.

„Mūsų mokiniai dalyvauja projekte, kurio metu jie studijuoja skirtingas politines ir kultūrines Baltijos šalių sistemas. Ši mokinių grupė iš Finvedens gimnazijos lankosi Lietuvoje, tuo tarpu Šv. Benedikto gimnazijos mokiniai apsilanko Švedijoje. Taip pat yra mokinių kurie lankosi Estijoje, Latvijoje ir Vokietijoje. Kai mokiniai grįžta į savo šalį, jie palygina skirtingas sistemas ir diskutuoja apie politines problemas“,- apie projektą pasakojo Švedijos koordinatorė, mokytoja Pernilla Olsson.

IMG_7200
Finvedens gimnazijos vizito Alytaus miesto savivaldybėje akimirkos.

Kaip teigė Šv. Benedikto gimnazijos mokytoja, projekto koordinatorė Lietuvoje, Rasmutė Baliukonienė, ši mainų programa yra galimybė periimti Švedijos gerąją patirtį bei pasidalinti savąja. „Projektu siekiama, kad mokiniai susipažintų su Švedija, jos kulrūra, papročiais ir tradicijomis, kad jaunimas reprezentuotų gimtąją šalį, miestą ir bendruomenę. Mokytojai ir mokiniai turi galimybę pasisemti gerosios Finvedens gimnazijos patirties jaunimo politikos srityje bei pasidalinti savąja“,- kalbėjo R. Baliukonienė.

IMG_7212
Finvedens gimnazijos vizito Alytaus miesto savivaldybėje akimirkos.

Alytaus miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas sakė, jog Šv. Benedikto gimnazija yra vienintelė Alytuje, kurios bendradarbiavimas su užsienio mokykla tęsiasi jau 13 metų. Susitikimo metu V. Valūnas svečiams iš Švedijos pristatė trumpą Lietuvos valstybės istoriją. Taip pat buvo parodytas filmas apie Alytaus miestą.

Šių metų vizito Alytaus mieste dalyviai: 10 mokinių ir 2 mokytojos, lankysis Trakuose, Vilniuje, Kaune bei Druskininkuose, vyks eskursija į Vilniaus pilį, Šv. Petro ir Povilo bažnyčią, Kauno 9 fortą, Druskininkų vandens parką ir kitas lankytinas vietas.

IMG_7219
Finvedens gimnazijos vizito Alytaus miesto savivaldybėje akimirkos.

Mintimis apie projektą dalijosi mokiniai:

„Manau, Alytaus miesto kultūra panaši į Švedijos miestų kultūrą, man Lietuvoje labai patinka, kadangi žmonės tikrai draugiški iš šilti. Tai pirmas kartas kuomet čia lankausi, bet norėčiau dar sugrįžti“.

„Ne pirmą kartą dalyvauju tokioj programoj, bet manau tai naudinga, nes mes mokomės anglų kalbos, taip pat bendravimo su kitų kultūrų žmonėmis“.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas