Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Arūno Vaitkaus šaržų parodos „Nusišypsok ir būsi gražus“ atidarymas

Įsibėgėję „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ įvykiai tuoj pasieks kulminaciją – Alytaus miesto šventę. Tik spėk dairytis dešinėn ir kairėn, kad nei vieno sudominusio renginio nepražiopsotum. O rimtiems žmonėms, gebantiems kartais visai nerimtai pažvelgti į save ir kitus, šiuokart pravartu apsilankyti kraštiečio dailininko parodoje. Birželio 17 d. 16 val. Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje Arūnas Vaitkus žada pristatyti parodą neįpareigojančiu pavadinimu „Nusišypsok ir būsi gražus“.

Dailininkas Arūnas Vaitkus – „FM99“ studijoje

„Pagrindinė parodos idėja – kitoje ,,šviesoje“, kita išraiškos forma – portretiniu šaržu, pristatyti Alytaus kultūros premijų laureatus plačiajai visuomenei. O Alytaus kultūros premijų laureatų nuo 1991 metų yra nominuota beveik 100…“, – sako parodos autorius Arūnas Vaitkus.

Čia verta prasitarti, kad ir pats Arūnas Vaitkus, beje, 2009 metais buvo apdovanotas Alytaus miesto savivaldybės kultūros premija. Tad kirba klausimas, kurių savo kolegų draugiškus šaržus suraitė dailininkas ir kokių reakcijų į juos pateiks parodos žiūrovai.

Kviečiame visus apsilankyti parodoje „Nusišypsok ir būsi gražus“. Alytaus kultūros veidai – šaržuoti ir linksmi – bibliotekos salėje lankytojus džiugins iki liepos 31 dienos.

Dalyvaukite ekslibrisų konkurse „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022. Kuriantys tiltus“

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka, būdama „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ dalimi, skelbia ekslibrisų konkursą ir kviečia Lietuvos ir užsienio šalių dailininkus sukurti ekslibrisus, įprasminančius visa apjungiančius tiltus kaip Alytaus istorinę realiją arba kaip metaforą.

Alytus Jurgis Kunčinas Public Library, being a part of „Alytus – Lithuanian Capital of Culture 2022“, announces an ex-libris competition and invites Lithuanian and foreign artists to create ex libris that give meaning to  all-encompassing bridges as a historical reality of Alytus or as a metaphor.

Visa sujungiantys TILTAI  – „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ simbolis. Tiltai į žmogų, kūrėjų ir bendruomenių tiltai, tiltai iš dabarties į praeitį ir ateitį, tiltai, jungiantys senąją ir jaunąją kartas, kultūrą ir verslą, čia pasilikusius ir po visą pasaulį išsibarsčiusius tautiečius. Tačiau svarbiausias visų kultūrinių tiltų pagrindas – žmogus.

Bridges connecting everything – the symbol of „Alytus – Lithuanian Capital of Culture 2022“. Bridges to people, bridges of creators and communities, bridges from the present to the past and the future, bridges connecting old and young generations, culture and business, compatriots who have stayed here and are scattered all around the world. However, the most important foundation of all cultural bridges is the human being.

Kviečiame prisijungti, įsitraukti, kurti ir būti „Alytus 2022“ dalimi!

Kitos naujienos

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorė „Energy cells“ trečiadienį simbolinės kapsulės ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpu...

Liepos 5 d. Dauguose, Alytaus r., tradiciškai bus švenčiama Valstybės (Lietuvos karaliaus Min...

Pirmus kelis karo Ukrainoje mėnesius Alytaus broliškas miestas Kremenčiukas nepatyrė karo smūgių ir...