Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Astros“ vadovas: „Jeigu vakar namuose į pirtį būčiau nuėjęs 6 val., būtų kainavę 150 eurų“

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Perlas Energija“ pareiškė, kad elektrą tieks iki rugpjūčio 31, o klientai turės pasirinkti naują tiekėją iki rugpjūčio 28 dienos. Ką daryti gamybininkams, kurie naudoja elektrą dideliais kiekiais? Apie tai pokalbis su seniausios Alytaus įmonės „Astra LT“ generaliniu direktoriumi Vaidu Liesioniu.

„Jeigu vakar namuose į pirtį būčiau nuėjęs, biržinėm kainom būtų kainavę apie 150 eurų“, – sako V.Liesionis, – „Bandau šioje vietoje įžiūrėti pozityvą, nėra elektra vien „Astrai“ brangu, jeigu būtų vien „Astrai“ brangu, tada mes iškristume iš rinkos, bet dabar elektra brangu yra visam Pabaltijui“.

„Astra“ pasigamina 15-20% reikalingos elektros per metus, susiplanavę dar vieną saulės elektrinę ant stogo, beveik tokio pat galingumo, kokią turim,“- pasakoja įmonės vadovas. Be to, visi šviestuvai įmonėje pakeisti į LED šviestuvus, taip taupant elektrą.

Miestas turėtų elgtis analogiškai ir planuoti pokyčius.

„Man labai gražu, kai galima pamatyti karšto vandens ruošimo kolbų ant valstybės įmonių, tokių kaip, policijos ar ligoninės pastatas,“ – džiaugiasi pašnekovas.

Be to, turėtų atsirasti reikalavimas statant naujus ir privačius objektus iškart įrengti tam tikrą kiekį atsinaujinančios energijos, mano įmonės vadovas.

Kokios galimybės miestui būti žalesniu, mažinti energijos vartojimą ir kainų svyravimus artimiausiais metais klausykite plačiau pokalbyje su „Astra LT“ generaliniu direktoriumi Vaidu Liesioniu.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...