Klausyti gyvai

13:00 - 13:35

„FM99“ kultūra

Atliekų mažinimo savaitę ARATC dovanos daugkartinius maišelius

„Nesipakuok!“ – toks yra šiemetės Europos atliekų mažinimo savaitės šūkis. Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, palaikydamas savaitės idėją, ragina kiekvieną asmeniškai prisidėti prie atliekų mažinimo – atsisakyti spausdintų mokėjimo pranešimų ir naudoti daugkartinius maišelius sveriamiems produktams.

Algirdas Reipas

Tokie maišeliai, pasiūti iš ARATC pakartotinio naudojimo centre surinktų užuolaidų atraižų. Atliekų mažinimo savaitę, lapkričio 20-24 d., maišeliai bus dovanojami regiono gyventojams, apsilankiusiems savivaldybės klientų aptarnavimo centre „Mano Alytus“ pas dirbančius ARATC rinkliavų administravimo padalinio specialistus ir atsisakiusiems spausdintų mokėjimo pranešimų.

„Kiekvienais metais išsiunčiame apie 120 tūkstančių spausdintų mokėjimo pranešimų. Jiems  sunaudojama daug popieriaus, lėšų ir žmogiškųjų resursų. Raginame gyventojus mažinti visų šių išteklių naudojimą, užsisakyti elektroninius mokėjimo pranešimus, o už tai kaip paskatinimą gautus daugkartinius maišelius produktams naudoti kiekvieno apsipirkimo metu, taip mažinant ir pakuočių atliekų kiekį“, – FM99 studijoje sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Reipas.  

Daugkartiniai maišeliai produktams bus dovanojami ir pakartotinio daiktų naudojimo centro „TikoTiks“ lankytojams, atnešusiems keitimuisi tinkamų daiktų, o ypač – užuolaidų atraižų, iš kurių ir toliau bus siuvami maišeliai produktams.

Lapkričio 18 d. prasidedanti Europos atliekų mažinimo savaitė, šiemet rengiama jau 15 kartą. Šių metų tema pasirinkta atsižvelgus į Europos Komisijos pateiktą pasiūlymą dėl pakuočių ir pakuočių atliekų reglamento nuostatą, skirtą skatinti pakuočių atliekų prevenciją ir daugiau jų naudoti pakartotinai, taip siekiant plėtoti žiedinę ekonomiką.

Alytaus regione aktyviai vykdoma aplinkosauginio ugdymo veikla, kurios pagrindinis tikslas – mokyti atsakingo vartojimo, pirkimo įgūdžių. Tuo domisi vis didesnė visuomenės dalis. Taip pat vis daugiau žmonių įsitraukia į pakartotinio naudojimo sistemą, keisdamiesi daiktais, užuot pirkę ieškodami daiktų mainų punktuose, rinkdamiesi daugkartines pakuotes ir rūšiuodami jų buityje susidarančias atliekas.

„Patraukli, praktiška, gyventojams suprantama pakartotinio naudojimo sistema yra geriausias argumentas kalbant apie žiedinės ekonomikos principus ir kiekvieno mūsų indėlį į globaliai svarbių užduočių įgyvendinimą“, – sako ARATC vadovas A. Reipas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...