Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Atnaujintame streike dalyvaus apie 250 Alytaus mokytojų

Trečiadienį, lapkričio 22 dieną pedagogai ketina atnaujinti streiką, taip pat rengiama protesto akcija prie Seimo. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS) vadovaujantis Andrius Navickas prognozuoja, kad atnaujinamame streike dalyvaus per 3 tūkst. pedagogų ir per 200 ugdymo įstaigų.

Alytuje, kaip radijo stočiai „FM99“ sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Alytaus miesto susivienijimo vadovė Meilė Platūkienė, streikuoti ketina apie 250 pedagogų. Alytaus rajone streikuos 17 mokytojų Dauguose.

„Įspėjamajame streike, dalyvavo 288 mokytojai, tad streikuojančių pedagogų kiekis panašus.“ – sako Meilė Platūkienė.

Streikuojama bus trečiadienį, ketvirtadienį ir penktadienį, kuomet Seime bus priimami sprendimai. Jei Seimo sprendimai bus nepalankūs streikas bus atnaujintas gruodžio mėnesį.

Susitikime su ministru rezultatų nepasiekta

Šiandien pedagogų atstovai buvo susitikę su švietimo ministru Gintautu Jakštu, Vyriausybei ir profesinei sąjungai toliau nesutariant dėl mokytojų darbo užmokesčio didinimo. Dėl to LŠDPS rugsėjo pabaigoje surengė streiką, kurį spalio viduryje laikinai sustabdė, tačiau šią savaitę vėl atnaujina.

Anot Švietimo ministro Gintauto Jakšto, profsąjungos vadovas į jokius kompromisus neina, tačiau M.Platūkienė teigia atvirkščiai, kad ultimatumą teikia ministras, pareikšdamas, kad „daugiau nieko nebus“

„Mes nuo 50% esam nusileidę, žiūrim tikrai konstruktyviai, o ministerija nieko nepakėlė“, – teigia M.Platūkienė. Anot jos, jokios sąlygos pedagogams nepagerėję.

Jeigu nepavyks susitarti, streikuoti pedagogai ketina per egzaminų sesijas: „Yra pagrindinės sesijos, yra bandomieji egzaminai, ko gero pats tinkamiausias būdas tada streikuoti“.

Alytaus meras savo pažadų atsisakė, pedagogų nepriima

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, žadėjęs kompensuot atlyginimus streikuojantiems mokytojams iš miesto biudžeto, savo planų atsisakė, su pedagogais susitikti laiko neranda ir jiems neatsako. Anot M.Platūkienės, viešai prisižadėjęs kompensuoti pedagogams, vėliau meras pareiškė, kad jiems kompensuos profsąjunga.

„Kaip supratau, savo žodį atsiėmė“, – apgailestauja Meilė Platūkienė, – „Žodis ne žvirblis, reikėtų atsakyti už savo žodžius“.

Anot M.Platūkienės, papulti į savivaldybę pedagogų atstovams taip pat nesiseka, bandymai susitikti su miesto vadovais, drauge ir su Seimo nariais, nesėkmingi: „Nėra kontakto, beldžiamės į duris“.

„Trečia savaitė negaunam jokio priėmimo, jokios datos ir jokio laiko, esam labai stipriai ignoruojami. Meras, vicemerė gavo žinutes ir skambučius, išsiųsta dabar ir į bendrą paštą, bet vistiek atsakymo kol kas nėra“, – kalba nusivylusi pedagogė. – „Kaip Alytaus miesto gyventojai, kaip nevyriausybinės organizacijos patenka (susitikti su miesto vadovais), nes net Seimo nariai negali pateikti, tai nežinau ką mums švietimiečiams, paprastiems mokytojams daryti“.

Vyriausybė planuoja didinti algas dviem etapais

Vyriausybė kitų metų biudžete siūlo mokytojų darbo užmokesčio augimą numatyti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., ir panašia proporcija nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio. Švietimo susitarimo įgyvendinimui kitų metų biudžete papildomai ketinama skirti per 387 mln. eurų.

Tuo metu LŠDPS su tokiu algų mokytojams kėlimu nesutinka ir siūlo kompromisinį pasiūlymą – darbo užmokestį pedagogams didinti du kartus po 15 procentų. ŠMSM kartoja, kad labiau didinti atlyginimų nėra finansinių galimybių. Keturios kitos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos su ŠMSM praėjusį mėnesį pasirašė švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį.

Ministras G. Jakštas kartojo, kad „iš finansinės pusės viskas padaryta maksimaliai.“

Kitos naujienos

Alytaus mieste 2023–2024 m. šildymo sezono baigėsi balandžio 9 dieną. Šildymo sezono pabaigą, ats...

Siekdamas suaktyvinti dramaturgus Alytaus miesto teatras jau dešimtąjį kartą SKELBIA dramaturgų k...

Šį šeštadienį Alytuje biliardo klube „Club 9“ vyks labdaringas pulo turnyras „Į pergalę su misija...

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kur...