Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Atrask galimybes“: ar galima laikinai sustabdyti arba nutraukti asmeninę pagalbą?

Mažeikiuose gyvenanti asmeninė asistentė Irina Pukštienė padeda regos negalią turinčiai Lijanai Virkutienei. Lijana džiaugiasi, kad kartu su asmenine asistente gali ne tik saugiai pasivaikščioti po parką, bet ir  apsilankyti parduotuvėse bei grožio salone. Aktyvi ir energinga moteris domisi mada, patinka įsigyti naujų drabužių, tad pagalbininkei tenka papasakoti naujausias mados tendencjas ir grožio pasaulio naujienas. Irina juokauja, kad nupasakoti spalvas kartais būna nemenkas iššūkis. Kad geriau suprastų regos negalią turinčios moters pasaulį, asmeninei asistentei teko pasikonsultuoti su psichologe.

Mažeikių rajono neįgaliųjų centro direktorė Audronė Šimkuvienė buvo tas žmogus, kurio dėka ir susitiko Lijana ir Irina. Audronė laidoje pasakoja, kaip pavyksta atrinkti asmeninius asistentus, kad būtų išpildyti žmonių su negalia lūkesčiai, o asmeninė pagalba būtų ne tik darbas, bet ir taptų nuoširdžia draugyste. Centro direktorė iš Mažeikių taip pat paaiškins, ar galima laikinai sustabdyti arba nutraukti asmeninę pagalbą. O su Loreta Sadauskiene, kuri vadovauja sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Druskininkų viltis“ pasikalbėsime apie tai, kaip sekasi organizuoti asmeninę pagalbą Druskininkuose.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Kitos naujienos

(BNS). Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų ...

„Mes buvom kaip sviestas, į kurį sminga karštas peilis“, - sako dezinformaciją ir ...

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, organizuodamas konkursus dėl pakuočių atliekų surinkimo...

Birželio 11 dieną 13.30 val. Varčios miške, prie partizanų atminimo kryžiaus (Dušnionių girininki...