Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Atrask galimybes“: kaip asmeninė pagalba keičia gyvenimą

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje „Druskininkų viltis“ dirbantys asmeniniai asistentai Rasa Tatarūnienė  ir Osvaldas Zagorskas  sako, kad dauguma žmonių, kuriems jie padeda, negali kalbėti arba kalba labai mažai, neretai aplinkiniams nelabai suprantama kalba. Tačiau tai netrukdo teikti jiems pagalbą ir netgi pamilti savo klientus. Rasa rūpinasi 5 žmonėmis su negalia, o  Osvaldas padeda 4 klientams ir abu džiaugiasi, kad dirba labai įdomų ir prasmingą darbą, kuriame nėra monotonijos, nes dienos veiklas gali sugalvoti patys.

O Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių paslaugų skyriaus vyriausiąja specialistė Aušra Paruliene papasakos, kaip sekasi organizuoti asmeninę pagalbą Marijampolėje ir pasidalins gražia istorija, kiek daug džiaugsmo suteikia draugystė su asmenine asistente suteikia intelekto negalią turinčiam jaunam vaikinui.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Kitos naujienos

Darbo partija antradienį iš savo gretų pašalino Druskininkų politiką, įtariamą disponavimu narkotikais.

Po penkių metų pertraukos į Lietuvos rankinio federacijos finalo ketvertą grįžta Alytaus "Varsos ...

Alytaus „Dainava“ pasirašė sutartį su 28 metų saugu iš Ukrainos Artiomu Radčenka. Tiesa, žaidėjas...

Lietuvai skirti 62 balai iš 100 galimų. Ji 33-ia pasaulyje ir užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos valsty...