Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

„Atrask galimybes“: kaip asmeninė pagalba keičia gyvenimą

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje „Druskininkų viltis“ dirbantys asmeniniai asistentai Rasa Tatarūnienė  ir Osvaldas Zagorskas  sako, kad dauguma žmonių, kuriems jie padeda, negali kalbėti arba kalba labai mažai, neretai aplinkiniams nelabai suprantama kalba. Tačiau tai netrukdo teikti jiems pagalbą ir netgi pamilti savo klientus. Rasa rūpinasi 5 žmonėmis su negalia, o  Osvaldas padeda 4 klientams ir abu džiaugiasi, kad dirba labai įdomų ir prasmingą darbą, kuriame nėra monotonijos, nes dienos veiklas gali sugalvoti patys.

O Marijampolės savivaldybės administracijos socialinių paslaugų skyriaus vyriausiąja specialistė Aušra Paruliene papasakos, kaip sekasi organizuoti asmeninę pagalbą Marijampolėje ir pasidalins gražia istorija, kiek daug džiaugsmo suteikia draugystė su asmenine asistente suteikia intelekto negalią turinčiam jaunam vaikinui.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Kitos naujienos

Alytaus miesto teatre penktadienį šventiniu koncertu bus uždaromi Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės me...

FM99 studijoje „Praeitis trap mūsų“Alytaus kolekcininkų klubo nariai Gintaras Lučinskas ir Kęstutis Tamul...

Paauglių tarpe pastaruoju metu drastiškai daugėja atvejų, kai vaikai ima svaigintis priklausomybę...