Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

„Atrask galimybes“: kas yra asmeninė pagalba ir kaip ji keičia žmonių gyvenimus

„Kai rinkomės asmeninę asistentę, mums buvo labai svarbu, jog ji turėtų gerą humoro jausmą“, apie savo asistentę pasakoja šiauliečiai regos negalią turintys Birutė Aurylienė ir Andrius Garipovas, kuriems labai greitai pavyko susibičiuliauti  su savo asmenine asistente Gitana ir supažindinti ją su neregių pasauliu. O Vilma Kavanauskienė iš Šiaulių rajono sako pasirinkusi šį darbą, nes jame mato didelę prasmę, o jos globojamos autizmo spektro sutrikimą turinčios merginos mama pagaliau turi kelias valandas laiko sau.

Laidoje „Atrask galimybes“ Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistė Simona Artimavičiūtė paaiškina, kas yra asmeninė pagalba ir kaip ja galima pasinaudoti. „Asistentas yra tas žmogus, kuris savo pasiryžimu padėti negalią turinčiam žmogui, padeda jam gyventi oriai, gražiai ir laimingai“, – sako Simona.

Kampaniją „Atrask galimybes“ inicijuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Daugiau informacijos apie asmeninės pagalbos teikimą ir šios bei kitų laidų įrašų ieškokite Neįgaliųjų reikalų departamento svetainėje www.ndt.lt bei „facebook“ paskyroje.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...