Klausyti gyvai

13:35 - 15:00

Ši diena muzikos istorijoje

Atrinkti dalyviai, atstovausiantys miestą tarptautiniame šokio-teatro projekte „Žmonių galia partnerystėje“

Alytaus miesto teatro scena keletą dienų buvo virtusi ypatinga šokio aikštele. Čia vyko tarptautinio šokio ir teatro projekto „People Power Partnership“ („Žmonių galia partnerystėje“) atrankos. Atrinkti 8 šokėjai kartu su Menų fabriko „Loftas“ suburta 8 žmonių komanda atstovaus Lietuvą 4 metus truksiančioje šokio-teatro kelionėje po įvairias šalis.

„Labai mėgstu judesį ir šokį, labai patinka judesio spektakliai“

Projekto atrankose Alytuje dalyvavo 12 šokio atstovų, suskirstytų į dvi grupes. Laikantis privalomų COVID-9 reikalavimų, prieš prasidedant atrankoms, visi dalyviai buvo testuojami greitaisiais Covid-19 testais. Gavus neigiamus atsakymus ir laikantis nustatytų atstumų, darbas prasidėjo teatro salėje.

Suburti šokėjų grupę Alytuje nebuvo lengva. Esame tas miestas, kurio žmogiškasis kapitalas ir talentai „nuteka“ į sostinę ar kitus didmiesčius, tačiau džiaugiamės, jog mums tai pavyko įgyvendinti. „Smagu, jog ir Alytuje turime nemažai aktyvių jaunų žmonių, kurie net sunkiausiu kultūrai metu pasiryžta tokioms ne kasdien pasitaikančiomis perspektyvomis, kaip dalyvavimas „PPP“ projekte, kuris be abejo visiems atneš daug įdomių akimirkų, o kai kam, tikėtina, ir karjeros perspektyvų dirbant su tarptautine komanda“, – pasakoja projekto vietinis koordinatorius Tomas Sutkaitis.

Atrankų metu dalyviai turėjo atlikti įvairias šokio technikos ir improvizacines užduotis. O jau kitą dieną paaiškėjo, kas atstovaus Alytų šiame tarptautiniame keturis metus truksiančiame projekte. Tarp dalyvių ir Alytaus miesto teatro aktorės Eglė Kordiukovaitė ir Andra Kavaliauskaitė.

„Labai mėgstu judesį ir šokį, labai patinka judesio spektakliai“, – mintimis dalijasi atrankose dalyvavusi ir sėkmingai jas įveikusi aktorė Eglė Kordiukovaitė. „Kūnas gali žymiai daugiau pasakyti, nei žodis.  Mums dažnai sako: „pirma pagalvok, o po to sakyk”, tad judesys man yra pranašesnis ir tikslesnis, nėra aišku, kada judesiu dar tik galvoji ir kada jau kalbi, bet emocija atsiranda iš karto“. Aktorė pastebi, kad jai visada smalsu priartėti prie šokio, todėl stengiasi dalyvauti judesio dirbtuvėse,  o šis „PPP“ projektas apjungia viską. „Jis kviečia žmones, jaučiančius šokio galią ir koncentruojasi į mano dar neišbandytus lauko pasirodymus, kviečia bendradarbiauti ir kurti su kitų šalių partneriais. Tai smagu ir sveika. Sveika – turiu omenyje, kad tai praplečia pasaulėžiūrą tiek asmenine, tiek profesine prasme, padeda vėl atsigręžti į dalykus, ties kuriais dirbi ir juos permąstyti“, – džiaugiasi E. Kordiukovaitė, atkreipdama dėmesį į ją „vežantį“ projekto „PPP“ gyvą eksperimentavimą proceso metu.

Besidalindama savo atėjimo į projektą patirtimi Andra Kavaliauskaitė sako, kad ilgai svarstė, ar dalyvauti jame. Nerimą kėlė tai, jog nėra profesionali šokėja, tačiau patikinimas, kad reikia ne tik šokėjų, bet ir judančių aktorių, suviliojo. „Paraišką užpildžiau paskutinę minutę nieko stipriai nesitikėdama, tiesiog pasinerdama į nuotykį, kuris netikėtai prasitęsė keturiems metams. Pamačius kokio stiprumo ir kokio lygio dalyvauja kitų šalių šokėjai, apėmė nerimas, bet tuo pat dar stipriau nudžiugau, nes akivaizdu, kad laukia nemenkas iššūkis ir didelė patirtis. Kokia, apie ką ji? Bus matyt. Pačiai smalsu, ką apie visą šitą nuotykį kalbėsiu po ketverių metų“, – emocijomis dalijosi A. Kavaliauskaitė.

Atrinkti projekto dalyvius į Alytų atvyko projekto pagrindinis iniciatorius Matthias Rettner  bei teatro „Pan.Optikum“ (Vokietja)  komanda meno vadovė Sigrun Fritsch, choreografė Luka Fritsch ir projekto asistentas Flynn Moers.

Paprašytas pasidalinti įspūdžiais iš atrankų Alytaus miesto teatre M. Rettner pastebėjo, kad atrankos vyko sklandžiai. „Mums labai patiko darbas su Alytaus miesto teatro komanda bei dalyviais. Viskas vyko sklandžiai ir saugiai. Tikėjomės didesnio susidomėjimo, tačiau suprantame, jog šiuo sudėtingu kultūrai laiku negalime norėti daugiau.“

Iš viso šiame projekte bus atrinkta ir dalyvaus per 100 dalyvių iš 11 Europos šalių. Projekto, iš dalies finansuojamo Europos Komisijos,bus sukurti scenos menus  puoselėjantys pasirodymai, kurie bus pristatyti partnerių miestuose.  Finalinis projekto reginys – didysis visų projekto dalyvių bendras pasirodymas ir turas po Europos šalis-partneres vyks 2024-aisiais.

Dalyvavimas programoje „Kūrybiška Europa“ yra didelis laimėjimas ir galimybės Alytaus miesto teatrui. „Tai pati didžiausia projektinio finansavimo programa kultūrai. Pakliūti į ją garbė ir nauda“, sako Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė. „Dalyvaujant su daugybe partnerių įgysime naujų patirčių tiek vadybiniuose, tiek meniniuose procesuose. O alytiškiai turės unikalią galimybę net kelis kartus pamatyti įspūdingus pasirodymus įvairiose miesto erdvėse“.

Alytiškiai pirmąjį šokio-teatro pasirodymą, sukurtą kartu su Portugalijos atstovais, planuojama, pamatys jau šį birželį, kai Alytus švęs miesto gimtadienį.

Daugiau apie projektą www.alytausteatras.lt ir Instagrame @ppp_alytus.

Kitos naujienos

Gegužės 13 d. 18 val. Alytaus miesto teatro Žaliojoje salėje vyks nemokama paskaita-edukacija, ku...

Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir darbuotojai gegužės 10 d. Alytaus Rotušės aikštėje šurmuliavo dr...

Atėjus pavasariui, pamažu atgimstant gamtai, bunda ir erkės, platinančios žmogui pavojingas ligas...

Praėjusių metų pabaigoje buvo atnaujintas įsimintinų dienų kalendorius – iš jo išbraukta sovietin...