Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

Barbora Suisse: „Kuo tėvai greičiau pripažins vaiko raidos sutrikimą, tuo mažylis greičiau sulauks pagalbos iš profesionalų“

Alytaus vaiko teisių gynėjai dalyvavo susitikime su asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos nare Barbora Suisse, supažindinusia susirinkusiuosius su problemomis, kurios aktualios autizmo spektro sutrikimų (toliau – ASS) turinčių vaikų šeimoms.Pokalbis FM99 studijoje .

 

„Tai nėra liga, kurią galima nustatyti pagal medicininius kriterijus, nepadarysi kraujo tyrimo ir nediagnozuosi sutrikimo. Autizmą galima pavadinti nematoma negalia. Vaikas atrodo visai, kaip ir kiti: dvi kojytės, dvi rankytės, bėgioja. Vaikų žaidimo aikštelėje neatskirsi, kad vaikas kitoks, tačiau jis kitoks ir to nereikia neigti“, – kalbėjo B. Suisse.

Jos nuomone, labai svarbu, kad sutrikimą pirmiausiai pripažintų patys tėvai ir nebandytų jo slėpti, nes kuo greičiau šeima tai pripažins, tuo skubiau jų vaikui bus pradėta teikti profesionalų pagalba. Neretai šią problemą tėvams suvokti ir priimti padeda psichologai. Todėl labai skatintina kreiptis į profesionalus bei jų pagalbą pasitelkti pristatant vaiką naujoje bendruomenėje: mokykloje arba kitoje ugdymo įstaigoje.

 

Specialistų teigimu, yra šeimų, kurios slėpdamos vaiko diagnozę keičia vaiko ugdymo įstaigas, tikėdamos, kad problema išsispręs pakeitus vaikų darželį, tačiau tai žalinga praktika kenkianti vaiko interesams.

„Kitiems, vaikams, bendramoksliams turi būti išaiškinama, kodėl šis vaikas kitaip elgiasi, kodėl netikėtai gali palįsti po suolu arba slėptis nuo triukšmo, dėl ko viena ir kita reakcija skiriasi nuo įprasto vaikų elgesio“, – kalbėjo Rima Mockevičienė,  Alytaus miesto savivaldybės šeimos komisijos  sekretorė.Susitikime dalyvavusių Šeimos komisijos, kurią sudaro savivaldos, nevyriausybinių organizacijų, įstaigų dirbančių su šeimomis, Alytaus pedagoginės psichologinės tarnybos bei Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai nuomone, vaiko su ASS integravimui į bendruomenę parengti reikėtų ne tik jo bendramokslius, bet ir pastarųjų tėvus, kad kitoks vaiko elgesys būtų tinkamai priimamas, taip skatinant visuomenės toleranciją kitaip besielgiantiems žmonėms.

„Mes turime užtikrinti, kad nebūtų pažeidžiama vaikų su ASS teisė į mokymąsi, ugdymą, teisė būti išgirstam ir išklausytam“, – susitikime kalbėjo Agnė Malakauskaitė Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Alytaus mieste.

Susitikimo dalyviai sutiko su nuomone, kad apie ASS reikia kalbėti, tema turėtų būti viešinama žiniasklaidos priemonių pagalba. Visuomenei būtina padėti suvokti, kad vaikas su ASS nėra tik jo šeimos rūpestis, jis tarsi indikatorius, parodantis visuomenės gebėjimą priimti kitokius vaikus ir padėti jiems augti draugiškoje aplinkoje.

Kitos naujienos

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...