Klausyti gyvai

16:15 - 17:00

Gyvas miestas

Birštono džiazo festivalio išskirtinumas – lietuvių muzikantų gausa ir nauji atradimai

Birštono džiazui 44-eri, XXII-asis festivalis, tradiciškai vykstantis kas dvejus metus paskutinį kovo savaitgalį, šiais metais vyks balandžio 5 – 7 dienomis, t.y. savaite vėliau nei įprasta, nes paskutinis kovo savaitgalis šiais metais sutampa su Šv. Velykomis.

Seniausio Lietuvoje džiazo festivalio organizatorius Zigmas Vileikis džiaugiasi puikia festivalio komanda ir sako, kad pasiteisino mintis jį daryti kas dvejus metus – taip galima aprėpti visą Lietuvos džiazo įvairovę, ko kituose festivaliuose nepamatysi.

Liudas Ramanauskas ir Zigmas Vileikis

„Pernai Vilniaus džiaze aš mačiau tik 4 lietuvius. Tai pas mus atvirkščiai, nėra praktiškai gryno kolektyvo, bet lietuviai, ir dažniausiai būna taip, kad lietuvių kompozicijas groja kolegos iš kitų valstybių.“ – pasakoja festivalio organizatorius.

Birštonas dažnam kūrėjui, atlikėjui yra tramplinas ir kūrybine, ir motyvacine prasme, o muzikantams tai ypatinga oazė, kurioje jie vertina atmosferą, galimybę būti tarp bičiulių, kartu muzikuoti, išgirsti kitus. 

„Tai ne ciklas koncertų, kada tu paklausei ir išvažiavai. Dažnai būna muzikantas atvežamas iš oro uosto į salę atgroja ir išvežamas, dažnai net nesiorientuoja, nei kur jis buvo, nei kokioj šaly kartais buvo, bet toks pagreitėjęs gyvenimas. Mes kol kas išsaugom tą galimybę, kad muzikantai galėtų vienas kitų paklausyti, pabūti, pabendrauti“, – festivalio išskirtinumą pabrėžia Zigmas Vileikis.

Zigmas Vileikis

Su Birštono džiazais užaugo kartos – vaikai kadais atvesti tėvų, atvažiuoja groti patys. 

„Yra tokių, kaip Liudas Mockūnas, kaip Meinardas Brazaitis, jie sėdėjo savo tėvams ant kelių“, – prisimena Z.Vileikis.

Visas festivalio archyvas užfiksuotas nuotraukose. 

„Gali pažvelgt, kaip tu dar jaunas su plaukais ir šįkart jau be jų.“ – juokiasi festivalio įkūrėjas.

Prisimena ir jau išėjusius Birštono džiazo muzikantus, tokius kaip Romualdas Grabštas, Kęstutis Lukšas, Rimantas Brazaitis, Rimantas Bagdonas, Olegas Molokojedovas.

Zigmas Vileikis džiaugiasi ir naujais atradimais: „Praėjusiais festivaliais Mindaugas Stumbras, Škotijos konservatorijos auklėtinis tiesiog įsiveržė į mūsų džiazo panoramą. Šiemet visai subūrė kitokį projektą, gaila, kad tiktai kontrabosistas švedas negalėjo talkinti, bet iš esmės mes laukėme tokio įvykio ir manau, kad bus labai įdomu. Džiaugiuosi, kad suradom Agnę Pasaravičienę. Jos vyras atvykęs buvo jau prieš 2 metus ir darė tokį džiazo maratoną“.

Kiekvienas Birštono džiazo festivalis turi ir savo Grand Prix nugalėtoją, bus jis ir šiemet.

Kaip atrenkamas festivalio Grand Prix nugalėtojas, daugiau istorijos ir šių metų festivalio planų klausykite Liudo Ramanausko pokalbį su 44-erius metus vykstančio Birštono džiazo festivalio organizatoriumi Zigmu Vileikiu.

Festivalio svetainė: https://birstonasjazz.lt

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...