Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Tokia diena

Buvo nerealu… Garsas neapsakomas, sklido lyg iš stebuklingų instrumentų.

– Tai buvo pats geriausias  koncertas, kuriame esu buvus! Šios valandos, praleistos čia, sukėlė labai labai daug gerų emocijų, priminė, kokia gali būti muzika, kaip labai aš ją myliu ir paskatino dar labiau tobulėti šioje srityje.

rpo_susitikimas_dsc_0860_160928_0011600px
Susitikimo akimirkos nuotraukos M. Aleksos (LNOBT).

 – Legendiška.

– Koncertas buvo įspūdingas. Orkestras pasirinko labai gerus kūrinius.

– Orkestras grojo kaip su plunksnelėmis.

– Koncertas buvo nuostabus.

rpo_susitikimas_dsc_0902_160928_0101600px
Susitikimo akimirkos nuotraukos M. Aleksos (LNOBT).

– Tai buvo gražiausias dalykas, kurį esu girdėjusi. Kiekviena orkestro išgrota nata buvo angeliška ir nuostabi!

– Koncertas buvo labia įspūdingas, orkestre groja daug smuikų, tačiau skamba kaip vienas.

– orkestras grojo labia sinchroniškai, jausmingai. Koncertas įspūdingas, atlikėjai groja nuostabiai… muzikalūs žmonės.

-Klausydami koncerto ne visi turėjome vietą atsisėsti, bet tai padarė praleistą laiką dar įdomesnį.

– Buvo labai gražus koncertas, orkestras viską darė vieningai. Tai gerai J

– Koncertas buvo įspūdingas ir labai sinchroniškas J

-Tai buvo gražiausias dalykas, kurį esu girdėjusi. (Barbora G.)

– Nuostabūs kūriniai, atlikti nuostabaus orkestro, paliko neišdildomą įspūdį. Tai vienas geriausių mano matytų koncertų. (Izabelė G.)

rpo_susitikimas_dsc_0872_160928_0031600px
Susitikimo akimirkos nuotraukos M. Aleksos (LNOBT)

            Čia tik dalis mūsų įspūdžių, pasipylusių po Londono Karališkojo filharmonijos orkestro koncerto Nacionaliniame operos ir baleto teatre vakar, rugsėjo 28 d. Vilniuje. Fantastiškas muzikos skambesys sujaudino absoliučiai visus – nepamenu, kada dar Alytaus muzikos mokyklos „svajoniukai“ buvo tokie laimingi ir taip karštai visi glebėsčiavomės po koncerto J  ! Kiek nuostabos, susižavėjimo! Tarsi naujai išgirsta ir vėl iš naujo pamilta muzika!!! O kokie platūs horizontai atsivėrė, kiek pasiryžimo, iniciatyvos, naujų planų ir minčių!!!!

                Karališkasis filharmonijos orkestras (KFO) – JungtinėsKaralystės muzikinio gyvenimo lyderis – 2016 m. švenčia savo įkūrimo 70-ąjį jubiliejų. Kaip sužinojome edukaciniame susitikime, yra jauniausias (!) orkestras iš penkių JK orkestrų lyderių. Orkestro pagrindinė salė yra  Londone, o dar keturiolika buveinių išsibarsčiusios po visa šalį.  Ypatingą dėmesį KFO skiria vietovėms, kurių gyventojai nedažnai turi galimybę mėgautis gyvai atliekama orkestrine muzika.  Dėl savo prieinamumo ir repertuaro įvairovės (klasika, filmų muzika, Brodvėjaus muzika – viskas atliekama pačiu aukščiausiu lygiu), KFO yra pelnytai laikomas Nacionaliniu Britanijos orkestru. Kodėl orkestras  Karališkasis? – Orkestrą globoja Britanijos Karališkoji šeima!

rpo_susitikimas_dsc_0903_160928_0111600px
Susitikimo akimirkos nuotraukos M. Aleksos (LNOBT)

              Orkestro koncertų grafikas toks intensyvus, jog mums pasirodė praktiškai neįmanomas – vien su 70-ojo sezono koncertais KFO lankosi Montrė ir Granadoje, JAV, Vidurio Europoje, Pietų Korėjoje, Kinijoje ir kitose Tolimųjų Rytų šalyse… Koncertai Cadogan ir Karališkoje Southbank centro festivalių salėse, taip pat koncertų serija Karališkoje Alberto salėje…  o kur dar edukacinė programa RPO Resound, kuri pristato muziką įvairiuose pasaulio regionuose – nuo Azerbaidžiano iki Šanchajaus, nuo Jamaikos iki Skantorpo. Jos metu iš daugumos muzikantų sudaryta komanda dirba su jaunimu, benamiais, sveikstančiais po insulto ligoniais (STROKEstra projektas Hale). Orkestras tapo pirmuoju orkestru Jungtinėje Karalystėje, įkūrusiu nuosavą įrašų kompaniją. Kaip visa tai įmanoma? Orkestrantai  turi po du – tris instrumentus. Instrumentai yra asmeniniai,  tik mušamųjų komplektai yra  orkestro nuosavybė. Tuo metu, kai orkestras koncertuoja, sakykim, Britanijoje, antrasis instrumentų  komplektas vežamas į Europą. Rytojaus dieną muzikantai atskrenda lėktuvu ir groja koncertą Paryžiuje…. Orkestrą aptarnaujančią komandą (koncertų organizavimas, buhalterija, transportas ir pan..) sudaro 22 žmonių komanda, kuri dirba labai sinchroniškai ir sutelktai.

rpo_susitikimas_dsc_0909_160928_0141600px
Susitikimo akimirkos nuotraukos M. Aleksos (LNOBT)

Nuo 2015 m. naujovėmis garsėjantis orkestras pradėjo radijo stoties Karališkojo filharmonijos orkestro skambesys (The Sound of the Royal Philharmonic Orchestra)   transliacijas internetu, orkestras aktyviai reiškiasi socialiniuose tinkluose – klausytojai gali neformaliai bendrauti su kolektyvu Facebook ir Twitter paskyrose…. Nuo orkestro įkūrimo pagrindiniai orkestro dirigentai buvo Thomas Beechamas (1946 m. įkūrė orkestrą ir ilgą laiką jam vadovavo), Rudolfas Kempe, Antalas Dorati, Walteris Welleris, Andre Previnas, Vladimiras Ashkenazy, Juruijus Temirkanovas, Daielle Gatti.2009 m. Pagrindiniu orkestro dirigentu tapo visame pasaulyje pripažintas dirigentas, diriguojantis svarbiausiems visų penkių žemynų orkestrams,   Charles’is Dutoit. Net 30 metų jis bendradarbiauja su Filadelfijos orkestru, dirba su Čikagos, Bostono, San Francisko, Niujorko ir Los Andželo  orkestrais, koncertuoja viso pasaulio didžiausiose salėse, įrašęs per 200 kūrinių žymiausiose įrašų kompanijose, pelnęs gausybę įvairių apdovanojimų, įvertinimų  ir titulų , tarp jų dvi Grammy statulėles… Ir šis Dirigentas pasveikino susirinkusį Lietuvos jaunimą, muzikuojantį jaunimo orkestruose Vilniuje ir Alytuje!!!   Ne tik pasveikino, bet ir pats asmeniškai pakvietė visu į koncerto repeticiją, ką, pasak kncerto organizatorių, ji daro nedažnai…

rpo_susitikimas_dsc_0913_160928_0151600px
Susitikimo akimirkos nuotraukos M. Aleksos (LNOBT)

Belieka pridurti, jog edukaciniame susitikime dalyvavo Vilniaus B. Dvariono DMM jaunimo simfoninio orkestro, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų  mokyklos simfoninio orkestro ir Alytaus muzikos mokyklos simfoninio orkestro “Svajonė” dalyviai !!!!

Fantastiškas šis projektas!!! Iš visų mūsų 34  širdžių dėkojame Nacionalinio operos ir baleto teatro žmonėms, pakvietusiems į renginį ir padovanojusiems muzikinį stebuklą!!!!

Daiva Martikonytė

Alytaus muzikos mokyklos jaunimo simfoninio orkestro vadovė ir “svajoniukai”

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...