Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

„Bylos, kuriose figūruoja vaikai yra skaudžiausios“

„Myliu savo darbą, galiu tvirtinti, kad aš esu iš pašaukimo šioje vietoje. Ieškojau teisybės visur ir visada ir tai įprasminau savo darbe“, FM99 studijoje dalijasi Irma Kliučinskienė, buvusi Alytaus apylinkės teismo pirmininkė.

Irma Kliučinskienė, dvi kadencijas buvusi Alytaus teismo vadovė į klausimą kaip įmanoma visa tai suderinti – kas daugiausia atima laiko: administraciniai rūpesčiai, bylų nagrinėjimas, teismų procesas.

„Bylų daugėja, nes atsiranda įstatymų pakeitimai, kurie išprovokuoja naujų bylų srautus. Labai sunku suderinti darbus, nes mūsų vidinėmis administravimo taisyklėmis yra nustatyta, kad teismo pirmininkas, kuris turi iki 30 teisėjų, jo galimybė sumažinti darbo krūvį, administravimo naudai yra 30%, tai vadinasi 70% laiko teismo pirmininkas turi nagrinėti bylas ir 30% turi skirti administravimui“, – pasakoja buvusi Alytaus apylinkės teismo pirmininkė I. Kliučinskienė. Nors reikėtų administravimui skirti 70% darbo laiko.

Irma Kliučinskienė ir Liudas Ramanauskas

Paklausus, ką mano I. Kliučinskienė apie visuomenės stereotipą, jog teisėjai yra paperkami, moteris sako: ,,Dažniausiai mus vertina žmonės, kurie niekada nėra buvę teismę ir niekada su juo nėra susidūrę. Ateikit ir pamatykit, ką veikia teisėjai. Visuomenei pajusti ir įvertinti mūsų darbą, reikia ateiti ir patiems pamatyti“.

Teisėjų taryba per neeilinį posėdį antradienį vieningai pritarė Agnės Petkevičienė kandidatūrai tapti teismo pirmininkės pavaduotoja. Atrankos komisija pažymėjo, kad A. Petkevičienė puikiai atliko pirmininkės pavaduotojos funkcijas, yra bendruomeniška, aktyviai dalyvauja teismo organizuojamose veiklose, apibūdinama kaip ryžtinga, iniciatyvi, turinti humoro jausmą.

Irma Kliučinskienė džiaugiasi: „Mačiau Agnės lyderiavimo galimybę, ji stiprus, išmintingas žmogus. Tiek žmogiškosios, tiek dalykinės vertybės man labai imponavo. Agnė pati labai motyvuota ir kruopščiai siekia karjeros, o dabar turime rezultatą“.

Alytaus, Prienų ir Lazdijų teismų sujungimas

Pagal Vyriausybės parengtą projektą, siūloma sujungti Alytaus, Lazdijų ir Prienų teismų rūmų veiklos teritorijas, atsisakyti pastato Lazdijuose, jungti Druskininkų ir Varėnos teismus. Kiek tai paveiks ne tik teismų, teisėjų darbą, bet ir pačių žmonių, kurie kreipiasi į teismą?

„Lazdijuose yra iš viso naikinami teismo rūmai. Prienai prisijungia prie Alytaus, bet visi bylų nagrinėjimai, darbo vietos lieka. Šiuo atveju atsiranda galimybė pasidalinti bylas, palyginti darbo krūvius tarp teisėjų ir įvesti specializacijas“, FM99 radijo studijoje kalba I. Kliučinskienė. 

Teisėjos I. Kliučinskienės ilgametės patirties atveju skaudžiausios bylos kaip ji teigia: „Tiesa sakant nagrinėjau visas bylas, kad nenutolti nuo procesų, bet pačios skaudžiausios bylos yra tos, kuriose figūruoja mažamečiai vaikai“.

Projektas „Miesto informatorius“ dalinai finansuojamas Journalism Fund Europe

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...