Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

D. Matukienė sako – atlaisvinimai panaikintų nelygybę

Vyriausybei svarstant leisti dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė FM99 sako, kad sušvelninimas panaikintų nelygybę tarp smulkiųjų ir stambiųjų prekybininkų. 

„ten žmogus susitinka geriausiu atveju kelioms minutėms su vienu ar dviem žmonėmis”

Dalia Matukienė

„Tas žingsnis, kurį tikimės, kad priims Vyriausybė, jis išsklaidys tą neteisybę ir nelygybę, kuri buvo tris  mėnesius ir bus leista dirbti tiek grožio paslaugoms, tiek kitoms paslaugoms, kurias galima saugiai teikti, tiek ne maisto prekių parduotuvėms, turgavietėms“, –sakė D. Matukienė. 

Tačiau ji teigė nesutinkanti, jog galėtų vėl pradėti veikti tik parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko – jos nuomone, reikėtų leisti dirbti ir parduotuvėms, esančioms didžiuosiuose prekybos centruose. „Šitos veikiančios įmonėlės užtikrina absoliutų saugumą ir ten žmogus susitinka geriausiu atveju kelioms minutėms su vienu ar dviem žmonėmis. Tuo tarpu didžiuosiuose prekybos tinkluose, kur prekiaujama viskuo, ne vien maistu, ten žmogus susitinka su keliais šimtais ar keliasdešimt žmonių“, – teigė D. Matukienė. 

Vyriausybės sprendimas, ar leisti veikti grožio centrams ir ne maisto prekių parduotuvėms su atskiru įėjimu iš lauko, turėtų būti priimtas trečiadienį, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ministrė po Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdžio sakė, kad pirmadienį Vyriausybė leido veikti tik lauko slidinėjimo centrams, tuo metu dėl parduotuvių ir grožio paslaugų dar reikia suderinti poziciją su ekspertais.

Tuo metu Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sakė, kad specialistai yra išmokę dirbti išlaikant atstumą bei taikant kitas apsaugos priemones, todėl sunkumų pradėt darbą nebūtų, tačiau dabar laukiama oficialaus valdžios leidimo dirbti. Sveikatos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad trečiadienį Vyriausybei bus teikiamas siūlymas leisti dirbti ne būtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą, teikti grožio paslaugas.

Šis straipsnis yra dalis multimedijų projekto „Pandeminis Alytus – kaip išgyvename ir kas toliau?”. Spauskite skaityti daugiau.

Kitos naujienos

Į FM99 Kalėdinių eglučių parką atkeliavo Girinukas – tai darželio „Girinukas“ pedagogių kūrinys.

Gruodžio 8 d., 16 val., Audiovizualiųjų menų centre vyks Redo Diržio paskaita-pokalbis „Dalykai, kurie nu...

Gruodžio 15 d. 18 val., Alytaus kultūros centras, Didžioji salė