Klausyti gyvai

13:35 - 15:00

Ši diena muzikos istorijoje

Dainavos kino teatras spalio 22 dieną švenčia 60-metį

1960 spalio mėnesį, sovietmečiu buvo pastatytas Alytaus kino teatras „Dainava“. Tad šiemet, spalio 22 d 17 val „Dainava“ „švęs“ 60-metį. Šią dieną teatro duris atvers jo istoriją pristatanti paroda – „Dainavos“ kino teatrui – 60“. Parodoje bus galima atrasti ne tik istorines kino teatrų veiklos nuotraukas, bet taip pat įvairią kino techniką iš „Dainavos“ archyvo bei 1964–1990 metų kino afišas iš Alytaus kraštotyros muziejaus fondo.

FM99 studijoje viešėjo „Dainava“ direktorė Simona Butrimienė ir Alytaus kraštotyros muziejaus rinkinių saugotoja Vilmantė Petrusevičienė, kurios pasakojo apie artėjantį renginį:

Simona Butrimienė ir Vilmantė Petrusevičienė

„Dainava“ buvo vienas iš pirmųjų modernios dvasios, plačiam ekranui pritaikytas kino teatras, priskiriamas ankstyvojo sovietinio modernizmo stiliui.

Pastato planas tipinis, 400 vietų, tūris kvadratinis. Dabartinė „Dainavos“ kino teatro išvaizda nutolo nuo pastato architektūrinės koncepcijos dėl sumažintų langų, kurie anksčiau buvo tikrai dideli. Pastatą tebepuošia autentiškas aukštai virš fasado iškeltas užrašas „Dainava“.

1960 metų spalio 20 dieną atidarytas naujas plačiaekranis kino teatras tapo svarbiu Alytaus miesto kultūros židiniu, kuriame šešiasdešimt metų dirbo daugybė kino menui atsidavusių žmonių. Sovietmečiu čia buvo surengta visa eilė kino festivalių, lektoriumų, susitikimų su kino kūrėjais. Alytaus kinų direkcijos kolektyvas už aukštus darbo rezultatus ne kartą buvo apdovanotas Valstybinio kinematografijos komiteto pereinamąja vėliava.
Kine „Dainava“ nuo 1988 metų veikė viena pirmųjų miesto videotekų – įrengti filmų demonstravimo kambariai, sukaupta nemaža vaizdo juostų kolekcija.

Per šešiasdešimt gyvavimo metų „Dainava“ įsiliejo į Alytaus urbanistinį veidą, tapo svarbiu kultūriniu miesto simboliu.

Kitos naujienos

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) patirtis, kuriant ir plėtojant regioninę atliekų tvar...

Kas yra dzūkas, kuo ypatinga Dzūkija, kas lėmė čia įsikūrusių žmonių gyvenimo būdą, f...

Gegužės 20-21 dienomis startuoja Drive-in seansai Alytuje, Alytaus dainų slėnio aikštelėje. 

Pradedant Ulonų – Santaikos gatvės  ketvirtojo etapo rekonstrukcijos darbus, Alytaus miesto savi...