Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Dalia Matukienė sako – „Sausio antrosios pusės tikriausiai dauguma smulkiųjų nebesulauks“

Pagalbos priemonių verslui paketą Vyriausybė svarstyti turėtų kitą savaitę. Gludinant galutinį jo variantą, atsiranda naujų sprendimų, kurie paramos galimybę atvertų daugiau įmonių. Tačiau verslas džiaugtis neskuba – ir dėl neaiškių detalių, ir dėl laiko dalis paramos tiesiog nebesulauks.

„Sausio antrosios pusės tikriausiai dauguma smulkiųjų nebesulauks“

Dalia Matukienė

FM99 pašnekovė Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė.

SVV tarybos pirmininkė , Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė D. Matukienė

To, apie ką visada kalbėjome – greitį, kuo mažesnę administracinę naštą ir aiškumą, tai šių kriterijų šiandien pristatytuose pasiūlymuose nėra nei vieno, nei antro, nei trečio“, – sako Dalia Matukienė, Smulkiojo ir vidutinio verslo  tarybos pirmininkė.

Kad numatomas terminas išmokėti paramos lėšas nuo sausio vidurio sukels sunkumų mažiesiems, sako ir Vidmantas Janulevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas. Tačiau D. Matukienė, primena, kad SVV taryba siūlė paramą skirti per du etapus: dabar pagal de minimis išmokėti smulkiesiems, kurie tikrai nėra pasiekę 200.000 Eur „lubų“, subsidijas per savaitę, o kitąmet – sausį, finansavimą nukreipti didesnėms įmonėms.

‘Diena su FM99″ – dienos naujienos vienoje vietoje, prenumeruokite naujielaiškį

Visgi smulkiųjų atstovė D. Matukienė sako, kad nors kriterijų siūloma mažiau – lieka sudėtingiausia dalis SVV – įrodinėti, kad jų apyvarta iš tiesų sumažėjo.Kai reikia ką nors įrodinėti, didžioji dalis smulkiųjų užsidaro ir eina į Užimtumo tarnybą, kur gali gauti išmokas bent už kelis mėnesius.“O įrodyti reikės. Jeigu įmonė pateiks apyvartos kritimą netiksliai, gali būti, kad subsidiją teks grąžinti.

Padėkite mums būti nepriklausomais ir informuoti Jus – tapkite mūsų rėmėju Patreon’e

Ekonomikos ir inovacijų ministerija trečiadienį paskelbė kelis scenarijus, kiek bendrovių galėtų gauti paramą, priklausomai nuo kriterijų pasirinkimo. Jekaterina Rojaka, ekonomikos ir inovacijų viceministrė, komentuodama pasiūlymus, sako, kad 40% kriterijaus siūloma atsisakyti bendrai vertinant nukentėjusį verslą ir galimybę gauti paramą, bet dar nėra aišku, kokias paramos priemones šis kriterijus apimtų. Smulkieji primena, kad nėra kada laukti, nes sausio antrojoje pusėje, kai žadami pinigai, dalies mažųjų tiesiog nebebus.

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...