Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Daugiabučių kiemuose automobilių stovėjimo aikšteles įsirengti kainuos pigiau

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos atstovas Seime Vytautas Bakas kartu su kolegomis įregistravo Žemės įstatymo pataisas, kurios leis ne ūkinę komercinę veiklą vykdantiems subjektams statyti, rekonstruoti statinius ar įrenginius išsinuomotame valstybinės žemės sklype nemokant tokio pat mokesčio, kaip ir vykdantiems komercinę veiklą, pavyzdžiui, statantiems prekybos centrus. Plačiau apie įstatymo pataisas kalbėjomės su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos atstovu, Seimo nariu Vytautu Baku.

Pasak V. Bako, šiuo metu Žemės įstatyme nėra atskirti asmenys, vykdantys komercinę ir ne komercinę veiklą, todėl gyventojai susidūrė su problema, kad už leidimą įrengti stovėjimo aikšteles keletui automobilių prie daugiabučių nuo kovo 1 d. mokėtinas mokestis valstybei toks pat, kaip ir komercinių projektų įgyvendintojams.

Dėl tokios problemos į Alytaus vienmandatėje apygardoje rinktą Seimo narį pirmiausia kreipėsi šio miesto daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai. Parlamentaras V. Bakas rugpjūčio mėnesį pakvietė į susitikimą tiek daugiabučių namų savininkų bendrijų atstovus, tiek Alytaus savivaldybės administracijos atstovus, tarybos narius, žemėtvarkininkus. „Esu dėkingas Alytaus daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkams už iškeltą problemą. Gyventojai, kurie veikia per bendruomenines organizacijas, pavyzdžiui, per bendrijas, asociacijas, negali būti sutapatinami su verslininkais, vykdančiais komercinio pobūdžio veiklą. Svarbu subalansuoti šių grupių interesus, atsižvelgiant į jų galimybes ir valstybinės žemės naudojimo tikslus. Juk daugeliui gyventojų, ypač vyresnių ar turinčių negalią, automobilių stovėjimo aikštelė šalia namų ne pasipelnymo, prabangos, o būtinybės dalykas“, – teigia parlamentaras, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas V. Bakas.

Anot Seimo nario, valstybės ir savivaldybių nuosavybė turi būti tvarkoma taip, kad atitiktų visos visuomenės interesus, viešajam interesui teikiant prioritetą prieš privatų tiek žemės naudojimo tikslų, paskirties, tiek žemės naudojimo sąlygų atžvilgiu.

Įregistruotame žemės įstatymo pakeitimo projekte numatyta išimtis apskaičiuojant atlyginimą už galimybę statyti ir rekonstruoti statinius ar įrenginius išnuomotame valstybinės žemės sklype ne ūkinę komercinę veiklą vykdantiems subjektams. Projektas teikiamas svarstyti jau šioje Seimo rudens sesijoje.

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.