Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Dažniausiai valdininkai kyšininkauti bando Alytuje, Vilniuje ir Kaune

Verslą reguliuojančios institucijos kyšio dažniausiai tikisi iš Alytaus, Vilniaus ir Kauno regionuose dirbančių smulkių ir vidutinių įmonių. Per pastaruosius penkerius metus iš viso kas aštunta šalies įmonė teigia sulaukusi tokių užuominų ar net konkrečių kyšio prašymų iš valdininkų.

„Citadele” banko užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai” atlikto Lietuvos smulkių ir vidutinių įmonių tyrimo duomenimis, daugiausia užuominų duoti kyšį pripažino gavę verslininkai, dirbantys Alytaus (19,2 proc.), Vilniaus (17,7 proc.) ir Kauno (15,8 proc.) regionuose. Dažniausiai kyšiais provokuojamos gamybos įmonės, rečiausiai – intelektualinių paslaugų teikėjai.

kysi
Per pastaruosius penkerius metus iš viso kas aštunta šalies įmonė teigia sulaukusi tokių užuominų ar net konkrečių kyšio prašymų iš valdininkų

„Investuotojų forumo” vadovės Rūtos Skyrienės teigimu, korupcija vis dar įvardijama kaip viena pagrindinių Lietuvos verslo sektoriaus problemų.

„Užsienio investuotojų manymu, korupcija ir šešėlinė ekonomika bene labiausiai kenkia Lietuvos įvaizdžiui ir gadina investicinį klimatą. Tiesa, iš forumo narių niekada niekas nesakė, kad būtų susidūręs su valdžios korupcija ar kažkokiomis užuominomis. Bet reikia manyti, kad mūsų valdžios atstovai jau gana gerai supranta, kad užsienio kapitalo įmonės kyšių neduoda”, – aiškina „Investuotojų forumo” vadovė.

Prostitucija pinigai_large
Siūlymo duoti kyšį sulaukia beveik 12 proc. Lietuvos kapitalo bendrovių ir vos 6 proc. užsienio kapitalo įmonių

„Citadele” banko tyrimo duomenimis, siūlymo duoti kyšį sulaukia beveik 12 proc. Lietuvos kapitalo bendrovių ir vos 6 proc. užsienio kapitalo įmonių.

„Kylantys korupcijos skandalai, išryškėjančios verslo ir politikos veikėjų sąsajos patvirtina įspūdį, kad problema yra reali, ir investuotojai į tai reaguoja susidarydami savo nuomonę apie galimybes dirbti Lietuvoje. Yra tekę girdėti, kad, lyginant su kai kuriomis kaimyninėmis šalimis, pas mus akivaizdžių korupcijos apraiškų visgi yra gerokai mažiau”, – situaciją komentuoja R.Skyrienė.

Apklausą užsakiusio „Citadele” banko valdybos pirmininko Skirmanto Jarecko teigimu, dabartinės įmonių nuotaikos rodo, kad susitelkiama ties einamosiomis problemomis, o korupcijos rizika lieka nuvertinta. Pasak jo, korupcija kol kas negali lygintis su nuogąstavimais dėl didelės mokestinės naštos (53 proc.), kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu (34 proc.) bei biurokratinėmis verslo reguliavimo procedūromis (31 proc.).

„Dalis korupcinių veiksmų veikiausiai net neidentifikuojami kaip tokie ir suprantami kaip kasdienės prigijusios verslo praktikos. Tas faktas, kad nemažai įmonių pripažįsta susidūrusios su korupcijos apraiškomis, bet tik menka dalis tai įvardija kaip problemą, rodo, jog yra dar daug erdvės skaidrios verslo aplinkos didinimui”, – sako „Citadele” banko valdybos pirmininkas.

Kitos naujienos

Gegužės 3 d. Alytaus apkr. VPK gautas moters (gim. 1975 m.) pareiškimas, kad gegužės 1 d. paskambinę nepa...

Gegužės 8 d. 17.30 val. Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekoje (Seirijų g. 2) vyks lėlių teatro reži...

2024 gegužės 4 d., 12 val., Alytaus Jaunimo parke.

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl...