Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Dėl dingusios medienos Alytuje valstybinių miškų urėdija kreipėsi į teisėsaugą

 

Dėl dingusios medienos Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje Valstybinių miškų urėdija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą. Kaip jau buvo pranešta anksčiau, vykdant tyrimą nuo pareigų nušalinti miško apsaugos ir želdinimo inžinierius Egidijus Mensevičius, Kalesnykų girininkijos girininkas Gintautas Struckus, Alytaus regioninio padalinio vyriausiasis inžinierius Gintaras Visalga. Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktorius Marius Pulkauninkas teigė, kad Alytuje buvo rasta mediena, kuri nebuvo įtraukta į apskaitą. Ji galėjo būti parduota kažkam, tačiau, anot M.Pulkauninko, tai dar reikės įrodyti.„Tyrimo metu nustatyta eilė pažeidimų: apskaitos duomenų ir faktiškai nukirstos medienos trūkumai, neapskaityta mediena, kai kurios rūšies medienos trūkumas, kai kurių vidinių tvarkų pažeidimai“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė VMU direktorius Marius Pulkauninkas.Anot jo, įmonei ir valstybei padaryta žala dar tikslinama.

 

Patikrinimas Alytaus regioniniame padalinyje pradėtas gegužės pabaigoje po to, kai nustatyti reikšmingi neatitkimai tarp nukirstos ir oficialiai apskaitytos medienos kiekių.

2018 m. gegužės 25 d. pradėjus padalinio sandėlių inventorizaciją ir nustačius reikšmingus neatitikimus tarp nukirstos ir oficialiai pajamuotos medienos kiekių, gegužės 29 d. – birželio 15 d. atliktas išsamus vidinis patikrinimas, kurio metu Dušnionių, Dzirmiškių, Kalesnykų, Punios ir Sudvajų girininkijose medienos sandėliuose atlikta neplaninė inventorizacija, tikrinta, kaip vykdoma medienos apskaita ir kaip laikomasi veiklą reglamentuojančių teisės aktų. Patikrinimo metu fiksuota visa eilė pažeidimų. Nustatyta, kad Alytaus padalinyje buvo smarkiai viršyta 2017 metų miško kirtimų norma; pagamintos medienos kiekis ir rūšys ženkliai skiriasi lyginant su iškirstos medienos kiekiais ir rūšimis

Žala kol kas pinigine išraiška įvardinti sunku. Matome, kad žala reikšminga padalinio ir įmonės mastu, tai tikrai ne šimtai tūkstančių eurų, tai didelės sumos. Jei tyrimas bus išplėstas į didesnių girininkijų skaičius, ta suma gali būti žymiai didesnė. Kol kas sumą įvardinti būtų spekuliacija, nes nėra tiksliai žinoma“, – sakė M. Pulkauninkas.VMU antradienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), kad būtų ištirta galbūt nusikalstamą veika Alytaus regioniniame padalinyje.

M. Pulkauninko teigimu, tarp už pažeidimus atsakingų asmenų yra ir gegužės pabaigoje nuo pareigų nušalinti trys padalinio darbuotojai, tarp jų – buvęs generalinio urėdo pavaduotojas Gintaras Visalga.„Negalima sakyti, kad taip buvo visur, bet sakyti, kad tai išskirtinis atvejis, irgi naivu. Kiek tokių atveju buvo ar bus, negalime pasakyti. Plėsdami tyrimą norime gauti tuos atsakymus, jei tie atvejai bus identifikuoti, tyrimus plėsime“, – sakė M. Pulkauninkas.Aplinkos viceministras Martynas Norbutas sako, kad reformavus valstybines miškų urėdijas siekiama didesnės kontrolės įmonės viduje.„Vienas iš reformos tikslų buvo skaidrinti sistemą ir netoleruoti neskaidrių veiksmų pačioje įmonėje, siekis buvo užkirsti kelią galimai korupcijai“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė M. Norbutas.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...