Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

„Diena be civilizacijos“ įvertinta pirma vieta ir 1000 litų

Alytaus rajone buvo surengtas konkursas  „Sukurk verslo idėją Alytaus rajonui!“  Projekte dalyvavo 12 verslo idėjų iš Butrimonių, Daugų, Pivašiūnų, Krokialaukio Tomo Noraus – Naruševičiaus ir Simno gimnazijų komandos.

Geriausių verslo idėjų laimėtojai
Geriausių verslo idėjų laimėtojai

Nugalėtojais pripažinti Krokialaukio Tomo Noraus – Naruševičiaus gimnazijos komanda , pristatę idėją „Diena be civilizacijos“.  Anot jaunimo, šiandien žmonės jau yra pavargę nuo kasdienybės ir bėgimo, o nors viena diena be civilizacijos: elektros, interneto, mobilaus telefono leis atsipūsti patiems ir atkurti harmoniją savyje. Jaunimas sako, jog projekto mintis tokia, jog žmogus pajustų gyvenimą, kurį gyveno mūsų seneliai, pasimokyto amato ir kita. Nugalėtojams skirta 1000 Lt premija.

Antroji vieta atiteko idėjai „Miško atkūrimas ir priežiūra“, kurią pristatė Pivašiūnų gimnazijos  III klasės komanda. Jie siūlo prieš kelis metus audros nuniokotame Pivašiūnų pušynėlyje atsodinti pušis: rinkti sėklas, sodinti, auginti, prižiūrėti. Iš kankorėžių gaminti kalėdinius žaislus, vainikus ir pan. Tačiau svarbiausias šios idėjos aspektas – žmogaus atsakomybė prieš gamtą ir kitus žmones. Beje čia galėtų augti vardinės pušelės, tai anot jaunimo, komerciškai atsipirktų. Ši įdėja įvertinta 750 Lt.

Projekto „Diena be civilizacijos“ pristatymas
Projekto „Diena be civilizacijos“ pristatymas

Trečioji idėja, apdovanota 500Lt piniginiu prizu – tai Daugų Vlado Mirono gimnazistų projektas  „Laisvalaikio pramogos ir turizmas“ . Jie siūlo teikti nuomos paslaugas, išnaudojant Daugų ežerą ir jo prieigas. Vasarą čia galima rengti jogos , meditacijos užsiėmimus, o žiemą nuomoti roges, pačiūžas, teikti pirties paslaugas ir kt.

    Simpatijų prizu įvertinta verslo idėja – „Siūlai, siūlai susivykit“. Tai Butrimonių gimnazijos mokinių tarybos darbas, kuriuo jie siūlo plėsti vilnos plovimo, karšimo, verpimo verslą kaime. Juo labiau, kad tokiu pasiūlymu gali pasinaudoti ir turintys savo augintinius. Mokiniai ištyrė, jog poreikis suverpti šuns ar katės plaukus taip pat yra.

„Konkursas ir apdovanojimai surengti pirma kartą, tačiau tai žingsnis jaunimo verslumo link“, – teigė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...