Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

„Dienos tema“ – ar pastebite kaip tvarkosi Alytus?

Šiandien radijo stoties „FM99“ studijoje viešėjo Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Stumbras ir Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė. Pokalbis „Dienos temos“ rubrikoje visiems alytiškiams rūpimais klausimais ir apie tai, kas daroma mums bei aplink mus.  Kaip tvarkosi Alytus?

Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Stumbras

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiojo specialisto Sigito Stumbro, iki Naujųjų metų turėtų būti užbaigti Jotvingių bei Naujosios gatvės rekonstrukciniai darbai, taip pat sutvarkyta Verslo g., Pramonės  g. 1. Be kita ko, įrenginėjami pėsčiųjų ir dviračių takai Pramonės g., vyksta Domantonių gatvės pirmo etapo rekonstrukcijos darbai, dar šiais metais bus pradėtas ir antrasis etapas. Šiemet prasidės ir privažiavimo kelio nuo šilo g. iki Dainų slėnio gatvės įrengimas.

„2018 metų biudžetui planuojami Ulonų ir Santaikos gatvių kapitalinio remonto ir rekonstrukcijos projektavimo darbai. Taip pat papildomai planuojam Ligoninės ir Tvirtovės gatvės žiedinės sankryžos įrengimą, Merkinės gatvės apšvietimą, Santaikos gatvės rekonstrukciją…“ – kalbėjo laidos svečias.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė

Šioje laidoje kalbėta ir apie naujus pėsčiųjų takus (perkeliant plyteles), Nemuno pakrančių tvarkymą, sporto aikštelių  (ten , kur yra galimybė žaisti krepšinį – mikrorajonuose) sutvarkymą. Kaip sakė Palmira Raškauskienė: „nauji pėsčiųjų takai jau yra įrenginėjami visus metus, kai statybos skyrius pradėjo Jotvingių gatvės darbus, ten yra dideli kiekiai plytelių, kurios dar nuardomos ir tikrai galimos naudoti. Šiuo metu yra pabaigtas Baranausko gatvės šaligatvis, dabar daromas šaligatvis prie vaikų darželio „Margio“, jis tęsis iki Vytauto gatvės. Taip pat daromos „Kiss and ride“ (liet. pabučiuok ir važiuok) stotelės, jos bus prie Sakalėlio pradinės ir Senamiesčio mokyklų. Jos įrenginėjamos tėvų patogumui.“

Artūro Mažeikos vizualizacija

Pradėjusį penktadienį oficialiai atidaryta naujai sutvarkyta Piliakalnio gatvė, vedanti prie vienos gražiausių Alytaus vietų. Pirmieji tvarkymo darbai Piliakalnio gatvėje prasidėjo prieš daugiau kaip pusantrų metų, tačiau projekto eigoje buvo imtasi papildomų priemonių gatvės šlaitams sutvirtinti.

Pradėjusį penktadienį oficialiai atidaryta naujai sutvarkyta Piliakalnio gatvė (AMS nuotr.)

Išasfaltuota Piliakalnio gatvė, nutiesti šaligatviai, dviračių takai, apšvietimo linija, įrengtos poilsio vietos su vaikų žaidimų aikštelėmis, laužavietėmis, lauko treniruokliais suaugusiems ir neįgaliesiems. Nuo šiol bus galima patogiai pasiekti vieną gražiausių rekreacinių zonų mieste – Alytaus piliakalnį ir jo prieigas bei grilio zonas panemunėje.Piliakalnio gatvės rekonstrukcijos projektas kainavo virš 1,3 mln. eurų Alytaus miesto savivaldybės lėšų.

Kitos naujienos

Pirmoji dovana, artėjant gražiausioms metų šventėms, bus įteikta alytiškiams, teatro mylėtojams j...

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...