Klausyti gyvai

17:00 - 17:30

Gyvas miestas

Džiovyklių „ABC“

Gut direktorius Giedrius Stankevičius pataria:

Turbūt tie, kas dar neturi skalbinių džiovyklės, yra susidūrę su nepatogumais džiovinant skalbinius namuose, balkonuose ar lauke. Tai skalbiniai džiūvo labai ilgai, nors jau buvo reikalingi sausi, ar namuose jautėsi drėgmė. Padžiovus lauke  – vėjas skalbinius išnešiojo ar užklupęs lietutis vėl viską niekais pavertė.

O ir išdžiuvę skalbiniai tokie kieti, šiurkštūs ir sustabarėję –  neiškedenti. Niekas dabar jau neabejoja, kad skalbinių džiovyklė  – puikus pagalbininkas namuose.

Tad – kokią rinktis ir ką reikia žinoti?!

TALPA

Visų pirma, prieš renkantis džiovyklę, reiktų įsivertinti kokios talpos jums šio prietaiso reikia. Tai nusistatyti galima pagal Jūsų turimos skalbyklės talpą: jei turite 6 kg skalbiančią skalbyklę, džiovyklę reiktų rinktis ne mažiau 6 kg talpos. Paminėsime, kad džiovyklę rekomenduojama naudoti nepilnai apkrautą, taip skalbiniai greičiau išdžius ir bus mažiau susiglamžę.

ELEKTROS SĄNAUDŲ KLASĖ

Elektros sąnaudos – vienas iš svarbiausių punktų, renkantis skalbinių džiovyklę. Pavyzdžiui: B klasės džiovyklės vidutiniškai per metus suvartoja apie 500 kWh, tuo tarpu A klasės – apie 200 kWh. Tad skirtumas tikrai ženklus tam, kad prioritetai būtų skirti A klasės prietaisui. Be abejonės, skirtingų klasių prietaisų ir kainos skirtingos: B klasės kainos prasideda nuo maždaug 200€, o A klasės – nuo maždaug 400€.

Naujausios kartos džiovyklės su šilumos siurbliu įprastai būna  A+++ klasės. T.y. vienas džiovinimo ciklas kainuoja tik apie 17-18 centų!!

KUR LAIKYSITE DŽIOVYKLĘ?

Prieš perkant džiovyklę, reiktų nuspręsti ir vietą, kurioje Jūs planuojate ją laikyti. Jai laikysite šalia skalbimo mašinos ar kažkur kitoje vietoje – jokių papildomų išlaidų nereikės, tačiau jei planuojate džiovyklę statyti ant skalbyklės, Jums reikės įsigyti priedą – džiovyklės tvirtinimo rėmelį.

NAUDINGOS FUNKCIJOS

Įsivertinus 3 pagrindinius faktus apie džiovyklę, dėmesį reiktų atkreipti ir į keletą funkcijų, kurios gali Jums palengvinti džiovyklės priežiūrą ar džiovinimo kokybę:

  • atidėto starto funkcija – ši funkcija pasiteisina tada, kai namuose yra dieninis ir naktinis elektros tarifai. Jūs galite džiovinimo ciklą nustatyti iš vakaro, kad džiovyklė pradėtų džiovinti naktį, kai elektra kainuoja mažiau. O atsibudę ryte rasite sausus ir šiltus drabužius. Kaip malonu tokiais apsirengti – ypač šaltą žiemos rytą!!!
  • greito džiovinimo funkcija – funkcija naudinga tada, kai skubate ir negalite laukti kelių valandų, o būtinas drabužis dar šlapias. Programa trunka apie 40 min ir Jūsų mėgstamas rūbas tampa visiškai sausas ir iškedentas..
  • savaime išsivalantis kondenceris – ši funkcija palengvins džiovyklės priežiūra –  po kiekvieno džiovinimo nereiks išiminėti kondencerio bei jo valyti.

Tikimės, kad šie patarimai Jums padės išsirinkti tinkamą prietaisą, o kilus klausimų visada nemokamai pakonsultuos GUT specialistai.

Viskas bus GUT!!!

*Reklama

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...