Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Edgaras Stankevičius: „Akivaizdu, kad Alytus yra futbolo miestas, turintis nerealius, išskirtinius fanus“

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius apsilankė Alytaus miesto savivaldybėje, kur susitiko su meru Nerijumi Cesiuliu. Susitikimo metu buvo aptarti futbolo infrastruktūros gerinimo klausimai Alytuje.

– Kokius klausimus susitikimo metu aptarėte su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu?

– Kai buvau išrinktas federacijos prezidentu, tai buvo siekis susitikti su visais merais, pakalbėti apie esamą padėti, kur galima ką pagerinti, kur galima ką pakeisti, patobulinti, kur gali atsirasti gal paplūdimio futbolas, kur salės. Alytuje tikslas buvo pasikalbėti apie bendrą situaciją, kaip savivalda mato situaciją dėl prisidėjimo prie A lygos klubo, kad klubas sulauktų paramos, juo labiau, kai dabar Alytuje nebeliko aukšto meistriškumo krepšinio klubo. Akivaizdu, kad Alytus yra futbolo miestas su giliomis tradicijomis, turintis nerealius, išskirtinius fanus. Buvo kalbėta apie tai, kad iš savivaldos klubas būtų atitinkamai remiamas. Kalbėjome apie galimą stadiono renovaciją, apie tai, kad futbolo federacija ateityje, greičiausiai kitais arba dar kitais metais, galėtų skirti pilnų matmenų dangą centrinio stadiono atnaujinimui. Jame turi atsirasti švieslentė, tribūnos. Taip pat kalbėjome apie galimą maniežo atsiradimą ilgalaikėje perspektyvoje. Palietėme ir futbolo akademijos finansavimo klausimą. Akademija yra klubo dedamoji dalis ir pas mus sporto mokyklų arba sporto centrų komandos negali dalyvauti vaikų čempionatuose. Šiuo atveju Alytaus ASRC niekur nedalyvauja, tai buvo kalbama, kad ateityje visi ASRC vaikai ir treneriai galėtų pereiti po privataus klubo vėliava, šiuo atveju po „Dainavos“.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius

– Kaip pastarąją mintį, kad ASRC vaikai galėtų susijungti su „Dainavos“ akademija priėmė Alytaus meras?

– Nesitikim, kad iškarto priims šią mintį ar sutiks ir tai yra normalu, nes tam reikia laiko. Kalbėjome, kad LFF atsakingi nariai gali atvykti ir pristatyti patį procesą, virsmą. Pristatyti kokios yra patirtys kitų miestų, nes tų gerųjų pavyzdžių yra. Tikimės ateityje, kad pasikvies diskusijai su tarybos nariais, nes visa Europa seniai yra perėjusi prie klubinės struktūros.

– Gal kalbėjote su miesto vadovu apie futbolo maniežą, paplūdimio futbolą, nes Alytuje yra erdvių, kur jis galėtų atsirasti?

– Su meru buvo kalbėta ir apie salės futbolo atsiradimą, nes keletą metų Alytuje buvo salės futbolo komanda po klubo vėliava, tai turint infrastruktūrą, areną norėtųsi, kad Alytus turėtų savo komandą futsalo pirmenybėse. Dėl maniežo, tai dabar prioritetas yra susitvarkyti centrinį stadioną, kad čia rungtynės galėtų būti vykdomos tiek šaltuoju metų laiku, tiek šiltuoju, o tada jau bus galima pereiti ir prie maniežo klausimo.

Visą pokalbį su LFF prezidentu klausykite mūsų tinklalaidėje.

Kitos naujienos

Kokie pagrindiniai iššūkiai buvo šią kadenciją Europos Parlamente, Europos saugumas, karas Ukrain...

Su Alytaus Sakalėlio pradinės mokyklos 2C klasės moksleiviais susitinkame radijo stotyje FM99. Va...

Alytuje gyvenantys vaikų tėvai ir toliau ieško būdų, kaip išlaikyti savo vaikus darželiuose. Nors...

Alytaus policijos pareigūnai atlieka tyrimą dėl galimo moters išžaginimo Alytuje. Kaip pranešė Alytaus ap...