Klausyti gyvai

16:15 - 17:00

Gyvas miestas

Egzaminai naujiems vairuotojams – pernai 22 bandė naudotis draudžiama įranga, o 3 atsiuntė vietoj savęs draugą

Praėjusiais metais priimta daugiau kaip 123 tūkst. teorijos ir daugiau nei 134 tūkst. praktikos egzaminų. Buvo  nustatyti 3 atvejai, kai teorijos egzaminą bandė laikyti kitas atvykęs asmuo (2022 m. – 8 atvejai), 22 atvejai, kai teorijos egzaminą buvo bandoma laikyti su draudžiama įranga (2022 m. – 14 atvejų).

10 kartų bandyta papirkti „Regitros“ darbuotojus (2022 m. – 9), pradėti 3 (2022 m. – 2)  ikiteisminiai tyrimai.

Pasitelks metalo detekrorius

Siekdama apsisaugoti nuo sukčiavimo, valstybės įmonė „Regitra“ visus atvykstančiuosius į teorijos egzaminus tikrins metalo detektoriais.

„Nuo šiol visi asmenys, prieš įeidami į teorijos egzaminų klasę, bus privalomai tikrinami prevencijai skirtomis priemonėmis, pavyzdžiui, metalo detektoriais“, – rašo „Regitra“. Visus pašalinius daiktus egzaminuojamieji privalės palikti rakinamoje spintelėje.

Egzaminų klasėje su savimi draudžiama turėti laikrodžius, pinigines, apyrankes, pakabukus ar kitus didesnius papuošalus. Taip pat fotoaparatus, telefonus ar kitas ryšio priemones. Su savimi į klasę bus galima pasiimti tik asmens dokumentą.

Be to darbuotojas galės paprašyti parodyti drabužius, ar po jais neturima paslėptų draudžiamų daiktų. Jei asmuo nešioja akinius, jis taip pat gali būti paprašytas leisti juos apžiūrėti.

Nesutikus būti patikrintiems ar atsisakius palikti draudžiamus daiktus spintelėje – laikyti egzamino nebus leidžiama. Tuo metu nustačius, kad bandoma laikyti egzaminą turint paslėptas mobiliojo ryšio ar kitas informacijos perdavimo priemones, bus iškviesta policija.

Policiją „Regitra“ žada kviesti ir tais atvejais, jei į teorijos egzaminą atvyks kitas asmuo.

Kaip ir iki šiol, klasėje nebus leidžiama dėvėti lauko drabužių, tokių kaip striukės, paltai, šalikai, skarelės, kepurės ar kiti galvos apdangalai, jeigu tam nėra pagrįsto pagrindo dėl estetinių, medicininių ar religinių priežasčių.

„Regitra“ pateikia 10 esminių darbų, kuriuos teigia padariusi siekiant mažinant korupcines rizikas

1. Mažinant tikimybę klientui patekti pas konkretų egzaminuotoją laikyti egzaminą pagal išankstinį susitarimą, pakeista klientų atsitiktinio priskyrimo egzaminuotojams tvarka.

2. Siekiant objektyvaus ir nešališko praktikos egzamino įvertinimo, sukonkretinti atitinkamų situacijų ir klaidų vertinimo kriterijai. Vykdomi egzaminuotojų mokymai, kad būtų suvienodinta nustatytų reikalavimų taikymo praktika.

3. Siekiant padidinti egzaminų kontrolės apimtis ir užtikrinti atsakomybės neišvengiamumo principo įgyvendinimą dėl priimtų sprendimų, pakeista praktikos egzaminų įrašų saugojimo tvarka, kad būtų užtikrintas pastovus visų įvykusių egzaminų įrašų išsaugojimas.

4. Mažinant klientų paskatas neteisėtu būdu įgyti teisę vairuoti, įteisintas pagrindas panaikinti egzamino rezultatą, kai teismas priima sprendimą, jog buvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, susijusi su teorijos ar praktikos egzamino vykdymu.

5. Didinant praktikos egzaminų peržiūros apimtis ir siekiant užtikrinti nešališką bei patikimą egzaminų veiklos kontrolę, pakeista praktikos egzaminų priežiūros tvarka

6. Siekiant, kad „Regitroje“ dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos reikalavimus atitinkantys asmenys, visos darbuotojų, kurie dirba teorijos ar praktikos egzaminų veiklos srityje, pareigybės įtrauktos į tikrintinų pareigybių sąrašą, dėl kurių prieš skiriant į pareigas pateikiamas rašytinis prašymas STT pateikti informaciją apie skiriamą asmenį.

7. Ribojant galimybes sukčiavimo būdu išlaikyti teorijos egzaminą, sugriežtinta klientų apžiūros tvarka, darbuotojai apmokomi, kaip atlikti asmens tapatybės nustatymą, atpažinti padirbtus tapatybės dokumentus, kaip aptikti draudžiamas naudoti informacijos priėmimo ir perdavimo priemones.

8. Šalinant spragas vertėjui suteikti neteisėtą pagalbą klientui, pakeista vertėjų dalyvavimo egzamine tvarka. Vertėjų veiklos kontrolės užtikrinimui sudaryta sutartis dėl vertėjų garso įrašų transkribavimo (vaizdinės ir / ar garsinės informacijos pavertimas tekstu).

9. Valdant galimas interesų konfliktų situacijas, egzaminuotojams, kuriems gali kilti interesų konfliktai dėl jų artimų asmenų ryšio su vairavimo mokyklomis arba jų pačių ankstesnio darbo vairavimo mokyklose, parengtos rašytinės rekomendacijos. Siekiant valdyti rizikas dėl galimų interesų konfliktų, įdiegta papildoma prevencijos priemonė, kad egzaminuotojams nebūtų priskiriami egzaminuoti klientai iš atitinkamų vairavimo mokyklų ar juos mokiusių instruktorių.

10. Kuriant korupcijai atsparią aplinką, patvirtinta atnaujinta „Regitros“ antikorupcinė politika, kuri darbuotojams ir suinteresuotosioms šalims įvardina taikomus antikorupcinius įsipareigojimus.  Taip pat patvirtintos „Regitros“ antikorupcinio elgesio taisyklės, kuriose nustatyti pagrindiniai darbuotojų skaidrios veiklos ir antikorupcinio elgesio reikalavimai, aprašyti antikorupcinio elgesio situacijų pavyzdžiai ir laukiami darbuotojų veiksmai su jais susidūrus. 

Apie pastebėtus korupcijos atvejus „Regitra“ kviečia pranešti skambinant pasitikėjimo telefonu (8 5) 215 2511, rašant el. paštu [email protected] arba užpildžius specialią elektroninę formą interneto svetainėje.

Apie korupcijos atvejus galima taip pat tiesiogiai pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai. 

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...