Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Erico Claptono koncertą Kaune apšildys įžymus britų gitaristas Andy Fairweatheris Low

Birželio 4 dieną Kauno „Š½algirio“ arenoje žiūrovai už vieno bilieto kainą pamatys dviejų pasaulinio garso gitaristų pasirodymus. Staigmena visiems Erico Claptono gerbėjams – muzikantas šiandien pranešė, kad kartu su juo atvyks ir koncertą apšildys garsus britų gitaristas Andy Fairweatheris Low.

Dar 1966-aisiais profesionalią karjerą pradėjęs Andy – puikiai žinomas Erico Claptono bendražygis, ne kartą su juo bendradarbiavęs įrašų studijoje ir koncertų turuose.

Velse gimęs muzikantas išgarsėjo dar septintajame dešimtmetyje – kaip keturias iš eilės į britų „Top 10“ patekusias dainas įrašiusios grupės „Amen Corner“ narys. 1969-aisiais grupės daina „(If Paradise Is) Half As Nice“ pasiekė pirmają Didžiosios Britanijos populiariausių dainų dešimtuko vietą.

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje Andy pradėjo solinę karjerą ir išleido keletą albumų, kurių dainos „Reggae Tune“ ir „Wide Eyed And Legless“ taip pat sėkmingai šturmavo topus. Tuo pačiu metu jį vis dažniau savo albumų įrašams ir koncertams pradėjo kviesti garsiausi britų atlikėjai – ir tokių kvietimų nemažėja iki šiol.

Andy Fairweatherio Low bendražygių sąrašas – išties įspūdingas. Per pastaruosius keturis dešimtmečius gitaristas grojo su grupe „The Who“, Joe Satriani, Leo Sayeriu, Roy Woodu, Gerry Rafferty ir daugeliu kitų.

Ypatingo dėmesio nusipelno jo bendradarbiavimas su buvusiu grupės „Pink Floyd“ lyderiu Rogeriu Watersu. Dar 1985-aisiais su šiuo muzikantu koncertuoti pradėjęs Andy padėjo įrašyti du jo albumus – „Radio KAOS“ ir „Amused To Death“. 1990-aisiais Andy grojo Rogerio koncerte „The Wall“ Berlyne, kuriame dalyvavo daugybė žvaigždžių. Su Rogeriu Watersu jis gastroliavo iki 2007 metų – taip pat ir ture, kuriame buvo gyvai atliekamas albumas „Dark Side Of The Moon“.

Andy taip pat muzikavo su buvusiu „The Beatles“ nariu George’u Harrisonu, grupės „Procol Harum“ lyderiu Gary Brookeriu, Eddie Brickell ir kitais žinomais muzikantais. 2005-aisiais jis lankėsi Lietuvoje – kaip buvusio „The Rolling Stones“ bosisto Billo Wymano suburtos rokenrolo rinktinės „Rhythm Kings“ narys. 2011-aisiais Andy padėjo įrašyti po ilgos pertraukos sukurtą vienos įdomiausių britų dainininkių Kate Bush albumą „50 Words For Snow“.

Andy ir Erico Claptono draugystė tęsiasi jau tris dešimtmečius. Dar 1983-aisiais labdaros koncerte kartu pagroję muzikantai nuo to laiko nuolat susitinka koncertų scenose ir įrašų studijoje.

1992-aisiais Andy tapo Erico grupės nariu – kartu įrašė populiarųjį albumą „Unplugged“, taip pat – diskus „From The Cradle“, „One More Car, One More Rider“, ne kartą su Ericu vyko į pasaulines gastroles. 2009-aisiais Andy Fairweatheris Low kartu su Erico Claptono grupe pasirodė 11-oje koncertų prestižinėje Londono salėje „Royal Albert Hall“. Po dvejų metų jis sugrįžo į šią salę – apšildė Erico Claptono ir Steve’o Winwoodo jungtinių koncertų seriją.

2006-aisiais po 26-erių metų pertraukos Andy išleido solinį albumą „Sweet Soulful Music“. Jo dainą „Hymn For My Soul“ į savo repertuarą įtraukė garsus britų dainininkas Joe Cockeris.

Su grupe „The Low Riders“ gastroliuojantis Andy Fairweatheris Low pernai išleido naują albumą „Lively“. Balandį jis dalyvavo Erico Claptono surengtame gitaristų festivalyje „Crossroads“ Niujorke, o gegužės pradžioje apšildė šio gitaristo koncertus Dubline ir Belfaste.

Du garsūs gitaristai vėl susitinka Erico koncertuose, kurie nuo šios savaitės pradžios vyksta žemyninėje Europos dalyje – jau antradienį šios gastrolės pasieks Kauną. Karjeros 50-metį švenčiantis Ericas Claptonas Lietuvoje koncertuos pirmą kartą.

——-

kalbėk zinios@fm99.lt

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...