Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

ES ateitis jos piliečių akimis – Regina ir Valdas, Ateities konferencijos dalyviai

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

Kokia bus Europos ateitis? Diskusijos vyksta daugiau kaip pusmetį, šiandien dar vienas pokalbis su jų dalyviais – ne politikais ar biurokratais, tiesiog atsitiktinai atrinktais Europos Sąjungos piliečiais, kurie atstovauja mus šiose diskusijose. Valdas Džiugelis atstovaujantis Lietuvą ir lietuvė, tačiau patekusi į konferenciją kaip Prancūzijos gyventoja, Regina Laučytė. Klausykite!

Pirmasis toks bandymas įtraukti į ES politikos kūrimą žmones ne per jų rinktus politikus, bet tiesiogiai. Siūlyti sprendimus dabarties ar ateities problemoms spręsti galima įvairiomis formomis, įskaitant daugiakalbę skaitmeninę platformą. Diskusijos šalyse narėse prasidėjo pavasarį, nuo rugsėjo keletą savaitgalių iš eilės Europos Parlamento pastate Strasbūre renkasi šalių narių piliečiai – atsitiktiniu būdu nepriklausomų atrankos kompanijų atrinkti žmonės, kurie diskutuoja tam tikromis specifinėmis temomis, kurios buvo apibrėžtos ankstesnėse diskusijose, kaip svarbiausios ir sulaukusios daugiausiai dėmesio. 

Valdas Džiugelis gyvena Kėdainiuose ir atrankos kompanijos dalyvauti Konferencijoje  buvo pakviestas telefonu. Regina Laučytė gyvena Prancūzijoje ir šioje šalyje užpildė anketą, pagal kurią taip pat buvo atrinkta atstovauti šalį, kurioje gyvena.

P.Regina sako, kad kritiškai vertina procesą, o pandemija ir aplinkosauginės problemos yra tam, kad įgyvendinti skaitmeninę centralizaciją. Tuo metu p.Valdas teigia, kad diskusijos buvo svarbios ir tikisi rezultatų.

Klausykite “Europos klubo “ podkasto epizodą su dviem labai skirtingom pašnekovų nuomonėmis!

Klausykite Europos klubo podkastą
Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra European-Union-emblema-1920x1281.jpg

Europos klubas“ dalinai finansuojamas Europos Parlamento


Prenumeruokite podcastą savo mėgstamoje platformoje bei sekite mus ir socialiniuose tinkluose – „Europos klubas“ gyvena Facebook, Instagram ir Twitter.

Europos klubas tinklalaidžių platformas pasieks du kartus per savaitę – trečiadienį ir penktadienį, FM99 radijo eteryje nauja laida skamba trečiadieniais ir penktadieniais 11 val 10 min.

Kitos naujienos

Pirmajame Alytuje rekonstruojamas prekybos centras A.Juozapavičiaus gatvėje. Projekto viešasis svarstymas...

Rugpjūčio 14-ąją Druskininkuose vyko aštuntasis sūrių festivalis. Jame dalyvavo 20 smulkių sūrininkų iš L...

Žolinė arba Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė švenčiama 8 dienas.

Sekmadienį Alytuje vyks paskutinės Lietuvos okupacijos aukos, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo g...