Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Europarlamentaras P. Auštrevičius apie tai, kokiomis sąlygomis dirba EP ir ekonominę krizę

FM99 pokalbis su Petru Auštrevičiumi, frakcijos Renew Europe/ Atnaujinkime Europą nariu:

 

Europarlamentaras P. Auštrevičius

-Kaip šiomis pandemijos ir karantino sąlygomis dirba Europos Parlamentas?

Reikia pasakyti, kad Europą  jungia ir bendra rinka ir bendra politika. Kiekvieną savaitę iš EP pirmininko pusės girdime skambius pasisakymus, kad „be parlamentinės demokratijos negali vykti reikalų tvarkymas.

Kalbant apskritai, darbas nuotoliniu būdu vyksta aktyviai: ne tik posėdžiai, bet ir kiti pasitarimai – trys keturi per savaitę. Yra sukurta net speciali platforma. Tad, kas nori randa laiko. Jei neveiks parlamentinės asociacijos, mes susiųsime blogą žinią žmonėms.

– Verslas sako, kad pažadų daug, bet ar tie sprendimai, kurie yra priimami tiek Lietuvos, tiek Europiniu mastu yra teisingi?

Lyginant su prieš tai buvusia ekonomine krize, tai sprendimo spektro greitis yra daug geresnis, daug greitesnis, rimtesnis. Tačiau reikia pripažinti, kad vėlavimas vis dėlto yra, maždaug mėnesiu.

– Kaip jūs vertinate mūsų prezidento G. Nausėdos pokalbį su Ukrainos prezidentu A. Lukašenka?

Bendrauti su juo niekada ir niekam nėra lengva. Tai asmuo turintis savo nuomonę, arba… tam tikrą įsivaizdavimą apie šią pandemiją. Visi juokiamės, bet tai juokas pro ašaras..

Aš nesu prieš pokalbius ir rimtus aptarinėjimus, kai jie remiasi konstruktyvia pozicija ir nacionaliniais interesais, labai aiškiai struktūrizuota pokalbio logika. Viskas man yra suprantama. Atkreipsiu vieną dėmesį:  pasakymai, kad nesutarimai dėl AE mums leidžia kalbėti apie kitus dalykus, tai čia mes galime interpretuoti įvairiai. Čia mes arba neiškėlėme rimtai klausimo ir nepateikėme, kaip yra ištikrųjų. Tai, jei mes šio klausimo nekeliame kaip nacionalinio intereso, kuris grasina mūsų ateities gerovei ir bandome kalbėti apie trečiaeilius dalykus.. man toks dalykas yra nepriimtinas.

Jei dėl šio klausimo buvo sutarta, kad prie jo bus grįžtama ir ieškoma rimto sprendimo, kad ir dėl kitos vietos, kad elektrinė bus neplečiama, kad galbūt bus uždaryta.. Aš labai norėčiau tokio sprendimo. Tačiau mes nelabai girdėjome detalesnių išaiškinimų.

Asmeniškai, pirmąjį pokalbį  aš vertinu atsargiai.

-Jūsų nuomone, tas skirtingų kelių ieškojimas kaip gelbėti ekonomiką, jis duos kokį rezultatą?

Vis dėlto  reikia konstatuoti, kad tarkim skirtumai tarp šiaurės ir pietų ar tarkim rytų ir vakarų – jie remiasi skirtingomis priežastimis ir argumentais. Šiaurė viską nori tvarkyti pagal „kišenę“, pietūs – pagal poreikius, nepaisant to, kad turi tą pačią valiutą ir įsipareigojimus. O tarp rytų ir vakarų – finansinės galimybės. čia labai gilūs skirtumai. Skiriamosios linijos yra būtent politikų ir gyventojų galvose.

Aš būčiau už tai, kad būtų ieškomi bendri sutarimai, kad būtų nenuolaidžiaujama nei vienai pusei, kad būtų priartinami sprendimai prie reikalingos ekonominės problemos sprendimo.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Europos Parlamento frakcija Renew Europe / Atnaujinkime Europą

Kitos naujienos

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...

Naujojo BC „Wolves“ krepšinio klubo ambasadoriai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai nudžiugino Alytaus m...

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl dovanos alytiškiams nemokamas filmų peržiūras,  prist...