Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

FM99 bandymas užsisakyti Viktoro vandens nuo COVID: „Tiekėjas turi sertifikatus, gerti reikia visą kursą už 36 eurus ir skaityti Viktoro instrukcijas…“

Darbo partijos vadovas europarlamentaras V. Uspaskichas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė apie vandenį, „kuris padės sukurti imunitetą nuo COVID-19 bei padės sveikti tiems, kurie jau susirgo“, ir pranešė apie galimybę jį užsisakyti.

Užsisakyti galima įvairiuose Lietuvos miestuose paskelbtais telefonais, o vandens pardavėjų telefonai ir pavardės buvo paskelbtos ne tik Viktoro Uspaskich, bet ir Darbo partijos socialiniame tinkle. Tarp vandens užsakymų priėmėjų ir vandens pardavėjų daugybė politikų, tiesa, po kurio laiko jų pavardės iš socialinio tinklo dingo.

Alytuje kontaktu buvo nurodyta tarybos narė Laura Radzevičiūtė ir duotas telefono numeris, tačiau juo prisiskambinti nepavyko, tad FM99 pabandė kituose miestuose duotais telefonais. Pavyko prisisiskambinti Kauno platintojai.

FM99 bandymas užsisakyti Viktoro vandens – klausykite pokalbį.

“Na taip, mes registruojam žmogaus vardą, telefoną ir tiekėjas jums pristatys, jeigu yra toks poreikis,” – paklausta ar galima užsisakyti vandens nuo COVID19 aiškino moteris.

“Tiekėjus turi sertifikatus ir visas instrukcijas,” – dėstė pardavėja, paklausta ar sertifikatai patvirtinti Lietuvoje, sakė, tikslaii nežinanti – “manyčiau, kad taip, neturiu tokios informacijos”.

Vanduo, anot Kauno registratorės, iš gręžinio, be jokių priedų. “Dabar Viktoro feisbuke yra visas aprašymas įdėtas valandos bėgyje, kas, nuo ko, kaip vartoti,” – pati moteris neisiėmė aiškinti vartojimo instrukcijos: “Bijau pasakyti ne taip, nesu specialistė, esu tik registratorė”.

“24 buteliukai – 36 eurai, atsiskaitysit pačiam tiekėjui. Yra gazuotas ir negazuotas, ir yra du variantai – imunitetui sustiprinti, kad nesusirgti, ir susirgus tiesiog simptomus pašalinti arba juos sumažinti galimai iki minimumo”

“24 buteliukai – 36 eurai, atsiskaitysit pačiam tiekėjui. Yra gazuotas ir negazuotas, ir yra du variantai – imunitetui sustiprinti, kad nesusirgti, ir susirgus tiesiog simptomus pašalinti arba juos sumažinti galimai iki minimumo,” – vandens gerumą pristatinėja “kontaktas”.

Visgi neužtenka vieno buteliuko, reikia gerti ilgai, už visus 36 eurus: “Yra tam tikras kursas, būtent, ir jie turi suvartoti 24 buteliukus”. “Vienas žmogus turi išgerti per mėnesį 24 buteliukus ir viso šito kurso kaina 36 eurai”.

Paklausus, ar po viso šito kurso jau ramu bus ir jokio pavojaus susirgti, sekė atsakymas:

“Nu sunku pasakyti, ką aš žinau, pas mus iš pažįstamų kas vartojo nesusirgo”. 

“Nu sunku pasakyti, ką aš žinau, pas mus iš pažįstamų kas vartojo nesusirgo”. 

Dėl nuolaidų derėtis galima tiesiai su tiekėju, registruojanti užsakymus moteris tokių įgaliojimų neturi. Reikia rašyti “Lamikarai”.

Beje, kaip pateikiama rekvizitai.lt, UAB “Lamikara” registruota Rokiškyje ir egzistuoja jau nuo 2001 metų, užsiėmusi krovinių pervežimu, nuo 2012 metų pradėjo prekiauti natūraliu mineraliniu vandeniu “Vaiva”. 

Panašu, kad įmonė primėmė papildomus du darbuotojus verslui pradedant įsibėgėti – gruodžio 26 skelbiama jau apie 9 dirbančiuosius, kai tuo tarpu prieš tai buvo 7. 

Savo kompetencija visgi moteris nepasitiki, ir siūlo skaityti Viktoro nurodymus: 

“Nesu specialistė, nesu medikė, kad tiek detaliai jums visko galėčiau pasakyti. Gali atsakyti pats tiekėjas, yra Viktoro nurodytas kažkoks tai elektroninis paštas, kur galite rašyti ir galite pasiskaityti feisbuke pačio Viktoro nurodymuose apie šitą vandenį.”

Visgi užsisakyti vandens nepasisekė, nes Kaune galima registruotis kauniečiams, o Alytaus numeriu alytiškiams, tik pastaruoju, kaip jau minėta, prisiskambinti nepavyko:

“Alytaus yra kiti kontaktai, aš atsakinga už Kauną, aš registruoju Kauno žmones”.

Tuo metu ekspertai sukritikavo Darbo partijos lyderį Viktorą Uspaskichą, paskelbusį apie neva nuo koronaviruso (COVID-19) apsaugantį ir gydantį vandenį.

„Kiekvieną pasisakymą, kuris visiškai paneigia mokslą, mes vertiname vienareikšmiai neigiamai, ypač dabartinėj situacijoj, kai turime tokį didelį COVID-19 atvejų skaičių“, – BNS sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Justina Petravičienė.

„Girdime iš medikų, mokslininkų pasisakymų, kad vakcina yra vienintelė galimybė išsivaduoti iš karantino režimo, ir mes tikimės ir visų prašome, kad būtų skelbiama ta informacija, kuri pagrįsta mokslu ir įrodymais“, – pažymėjo ji.

Vytautas Kasiulevičius: „Nesąmonė, kuri neprisideda prie situacijos gerinimo“.

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanas Vytautas Kasiulevičius šį V.Uspaskicho žingsnį pavadino „nesąmone, kuri neprisideda prie situacijos gerinimo“.

„Dalis žmonių yra veikiami viso šito ir daug žmonių patikės. Yra rinkėjai, gerbėjai, palaikytojai, natūralu, čia yra viešųjų ryšių akcija ir viskas“, – BNS sakė V. Kasiulevičius.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1773 nauji koronaviruso atvejai, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 132 tūkst. 369 asmenys, 68 tūkst. 370 – tebeserga, 62 tūkst. 98 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1269 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 632 užsikrėtusieji.

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...